Zeytin Ağaçları kesilmesin diye HBB Meclisinde protesto yaptılar…

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş başkanlığında düzenlenen  HBB Meclisi 2015 Mart ayı olağan toplantısında bir grup köylü tarafından yapılan pankartlı eylem dikkatleri çekti.

HBB Meclisi’nin 13.11.2014 gün ve 16 sayılı kararı ile AK Parti Grubunun oylarıyla kabul edilen Arsuz ilçesine bağlı Karahüseyinli Mahallesi’nde yer alan yaklaşık 40 dönümlük zeytin tarlasının imara açılmasına köylüler açtıkları pankartlarla tepki göstererek topraklarına sahip çıktı.

Konunun gündeme geldiği ve itirazların olduğu mecliste Karahüseyinli’den kadınlı erkekli gelen mahalle sakinleri, toprak yoksa hayat yok, zeytin ağaçlarımızı kestirmeyiz, üretmek istiyoruz ve Arsuz’da tarım alanlarında yapılaşma istemiyoruz gibi pankartlar açarak AK Parti Grubu’nu protesto etti.

Zeytin tarlalarında imarın açılması itirazına AKP meclis üyelerinden 25’i itirazın reddine, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş başta olmak üzere CHP, MHP ve Saadet Partisi(SP) grubu itirazın kabulüne karar verirken bazı AKP meclis üyelerinin çekimser kaldığı gözlendi.

Alınan karar ile köylülerin mutluluğu gözlerinden okundu. Meclis toplantısı sonrasında Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür eden köylüler, doğa ve çevre taraftarı bir başkanları olduğundan dolayı kendilerini şanslı hissettiklerini belirttiler.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.