Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Antakya OSB    İskenderun OSB    Künye    Linkler    Osmaniye OSB    Ö.Telefonlar  
EKOGÜNDEM
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Vefa Etüt Merkezinde MENAR Eğitimi veriliyor

Kim istemez çocuğunun dahi olmasını?

Kategori  Kategori : Gündem
Yorumlar  Yorum Sayısı : 1
Tarih  Tarih : 11 Nisan 2012, 12:37

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öteden beri bir söylenti vardır hak arasında; “Çocuklar doğarken üstün zekâlı doğar”  diye. Her çocuk bir cevherdir, yeter ki o cevher iyi bir şekilde işlensin ve ortaya çıkarılsın.
Vefa Etüt Merkezi’nde verilen MENAR eğitimi ile çocuklar, başarının ve mutluluğun kapılarını aralıyor…
Türkiye’de ilk kez Mersin’de uygulanan Mental Aritmetik Sistemi eğitimi her geçen gün yaygınlaşıyor. Mutlu ve başarılı çocuklar yetiştirmek üzere yola çıkan Vefa Etüt eğitim Merkezi, dünyada hızlı yaygınlaşan MENAR sistemi ile 04-12 yaş grubundaki çocukları eğitilerek hayata hazırlıyor.
İskenderun’da profesyonel anlamda MENAR eğitimi veren Vefa Etüt Merkezi, İskenderun’da kurulduğu günden bu yana verdiği eğitim ile çocukların zihinsel gelişimlerine katkıda bulunuyor.
2008 yılında kurulan MENAR bugün Türkiye’de 170 şubede 16 bin öğrenciye ulaştı. İskenderun’da MENAR Eğitimi veren Vefa Etüt  eğitim Merkezi’nde ise eğitim alan çocuk sayısı 400’e ulaştığını söyleyen Vefa Etüt Eğitim Merkezi Kurucu Müdürü Filiz Ilgaz, MENAR’ın dünyada 140 ülkede temsilciliği bulunduğunu belirtti.
 “MENAR eğitimi 04-12 yaş grubunu kapsıyor”
Kısa adı MENAR olan Mental Aritmetik Eğitim Programı ile çocukların potansiyelinin ortaya çıkarılması yönünde eğitim verdiklerini anlatan Müdür Filiz Ilgaz, her çocuğun çok özel olduğunu dikkat çekerek “hesap makinesi, kâğıt, kalem gibi herhangi bir araç kullanmaksınız yalnızca insan zihninin gücü ile aritmetik işlem yapma becerisini ortaya çıkaran sistem her geçen gün önem kazanıyor. 04-12 yaş grubu arasındaki çocukları kapsayan bu eğitim sistemi ile çocukların zekâ düzeyi artıyor, potansiyeli ortaya çıkıyor,  konsantrasyonu güçleniyor, belleği kuvvetlendiriyor, dikkati yoğunlaştırıyor, hayal gücü gelişiyor, özgüven duygusu gelişiyor.” diye konuştu. MENAR ile çocukların, gözlem ve öngörü yeteneğinin gelişmesinin yanı sıra daha yüksek öğrenme kapasitesi ve özgüven yarattığını kaydeden Filiz Ilgaz, Etüt Merkezi’ne aralarında M.K.Ü. Öğretim Görevlisi Eren Kaysar, Ankara Devlet Ttiyatrosu oyuncusu Mehmet Dunal ve Bale Öğretmeni Anna Diner ’in de aralarında bulunduğu uzman eğitimci kadrosu ile profesyonel anlamda eğitim verdiklerini anlattı.
 “Beynin her iki tarafı da dengeli gelişiyor”
Beyinin her iki tarafının da dengeli bir biçimde geliştirilmesine katkı sunduklarını anlatan Kurucu Müdür Filiz Ilgaz, “Mental aritmetik insanın beyninde var olan fakat kullanılmayan potansiyeli harekete geçirerek çocuklarda daha hızlı bir zihinsel gelişim sağlayan abaküs mental aritmetik sistemini kuran ve beyin her iki tarafını dengeli bir şekilde geliştirerek çocukların inanılmaz becerilere sahip olmasını sağlayan mükemmel bir eğitim programı kazandıran bir kumuz diyen Vefa Etüt merkezi Kurucu Müdürü Filiz Ilgaz, yöntemin Çinlilerin bulduğunu, 3000 yıllık geçmişi olan abaküse dayalı bir eğitimin Türk çocuklarına uyarlanması ile yaşama geçirildiğini anlattı.
 “Tell Me More”la İngilizce eğitimi
Vefa Etüt Merkezi’nde “Tell Me More” eşliğinde çocuklara İngilizce eğitimi de verdiklerini anlatan Filiz Ilgaz, çocukların birebir  eğitime alındığını mutlu, başarılı-çocuklar yetiştirmek için yola çıktıklarını uzman eğitimci kadrolarıyla başarıya ulaştıklarını anlattı.
 Vefa Etüt’e şehir merkezinde 4 katlı 1200 m lik ikinci şube
400 metre kapalı ve açık alanda eğitime başlayan Vefa Etüt Merkezi, Namık Kemal İlköğretim Okulu’nun karşısında dört katlı bir binada eğitim vereceği müjdesini Ekogündem’in okurlarıyla paylaşan Vefa Etüt Merkezi Kurucu Müdürü Filiz Ilgaz, merkezde İngilizce eğitiminin yanı sıra klasik müzik eşliğinde görsel sanatlar, tiyatro, çocuk yogası keman,  gitar, viyolonsel, çello, piyano, saz, satranç ve bale eğitimi de verildiğini anlatarak, çocuklarımızı her yönüyle geliştirmeyi hedeflediğini vurguladı…
Vefa Etüt Merkezi, MKÜ Mustafa Yazıcı Konservatuvarı'nın karşısındaki merkezinde mutlu ve başarılı çocuklar yetiştirmeye devam ediyor.
Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Bu habere toplam 1 yorum yazılmıştır.

R.Sırma AYDOĞAN [ 19 Ağustos 2012, 21:34 ]
Filiz Hanım çok başarılı ve bilgili bir eğitimcidir. Menar Eğimindede başarılı olmuştur. Çocuğunun zihinsel gelişimini önemseyen ailelerin Vefa Etüt Merkezi ile tanışmalarını öneririm...

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

Gündem

En Çok Okunan Haberler

Döviz

  Döviz Alış Satış
  Dolar 2.9774 2.9828
  Euro 2.492 2.5085
Serpil KORKMAZ

Serpil KORKMAZ
Beldeler seçim sonucunu etkileyebilecek mi?
Süheyl Türkolğu

Süheyl Türkolğu
BAYRAM...?
Mehmet Çetin

Mehmet Çetin
Türkiye'deki Siyasi Hareketlilik
Erol AYGEN

www.ekogundem.org
Erol AYGEN
TDK PARTİLER ÜSTÜ KORUNMALI

GALERİ

ANKET

İskenderun'da Yamaç Paraşütü festivali düzenlenirse kentin ekonomisine katkı sunar miı?Tüm Anketler

Hava DurumuRSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi