İskenderun’da 60 bin 124 öğrenci 3 bin 734 öğretmen tatile girdi!

Published on:  /   Yorum yapılmamış

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılının 1. Döneminin sona ermesiyle birlikte İskenderun’da karne alan 60 bin 124 öğrenci ile 3 bin 734 öğretmen tatile girdi.

“Türkiye’ye sahip çıkmak çocuklarımıza ve geleceğimize sahip çıkmaktır.” dei ve öğretmen, öğrenci ve veliye seslendi.

Okulların ara tatile girmesi dolayısıyla Yarıyıl Tatili Mesajı yayaınlayan İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz, yayınladığı mesajda; öğretmenleri çabalarından dolayı kutlayarak öğrencilere başarılar diledi.


İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz, yayhınladığı mesajında şunları söyledi:

Geleceğimizin umudu, ülkemizin istikbali olan siz sevgili öğrencilerimizin ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizin iyi bir yarıyıl tatili geçirmelerini, başarılarının ve azimlerinin artarak devam etmesini temenni ediyorum.
Sevgili Öğrenciler,
Birinci Dönem çalışmalarınızın karşılığı olan karnelerinizi alıyorsunuz. Karnelerini alan bütün öğrencilerimizi gayretlerinden dolayı kutluyor; karnenizdeki notlar ne olursa olsun; umudunuzu, cesaretinizi, çalıştığınız takdirde başarılı olacağınıza dair inancınızı ve başarabileceğinize dair güveninizi hep diri tutmanızı diliyorum.

Türkiye’ye sahip çıkmak çocuklarımıza ve geleceğimize sahip çıkmaktır.

Değerli Öğretmenler Arkadaşlarım, Eğitimi sahiplenmek, eğitime destek vermek; Türkiye’yi sahiplenmek; Türkiye’ye sahip çıkmak, çocuklarımıza ve geleceğimize sahip çıkmaktır. O yüzden bizim geleceği emanet edeceğimiz çocuklarımızı iyi yetiştirmemiz lazım.
Bu da bilgi, kültür ve sanatla olacaktır. Hatta çocuklarımız; kendi yerli ve milli değerlerini öğrenecek, pergelin bir ucu sabit kalacak; ama aynı zamanda da dünyayı algılayacak, anlamlandıracak, kavrayacak, analitik düşünebilen, eleştiri yeteneğine sahip, sorgulayıcı akla sahip, özgür, karakterli, ahlaklı, kendi milli ve manevi değerleriyle gurur duyan, alnı dimdik, dünya çocuklarıyla rekabet edebilen çocuklar olacaktır. Bu işi zaten fedakâr, cefakâr öğretmenlerimiz yapıyor. Onların anlamlı gayretlerini yakından takip ediyorum, görüyorum ve destekliyorum.

Çocuklarımızı vatanını, milletini seven, Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi;
“ Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller” olarak yetiştirmek için göstermiş oldukları özverili çalışmalarından dolayı tüm Milli Eğitim Teşkilatımızı tebrik ediyor; kendilerini geleceğe hazırlayan tüm öğrencilerimize, aileleriyle birlikte mutlu, huzurlu, sağlıklı bir yarıyıl tatili diliyorum.”

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.