GÜNGÖR HAK İŞ İL BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI

Published on:  /   Yorum yapılmamış

HAK İŞ Konfederasyonu il başkanı ve ÖZÇELİK İŞ sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör 27-29 Haziran tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilen İl başkanları toplantısına katıldı.

Ülke gündeminin ve Hak iş konfederasyona bağlı sendikaların sorunları ve çözüm yollarının tartışıldığı toplantıda söz alan Güngör;Bölgenin sorunlarını ve emekçilerin sorunları ile ilgili görüşlerini paylaştı.

Güngör;Yaşanan yüksek enflasyon nedeniyle emekçilerin alım gücünün düştüğünü ifade ederek işverenlerin çalışanları mutlu edecek bir iyileştirme yapmasının kaçınılmaz olduğunu belirterek ;
Vergi dilimlerin düşürülmesi ,Metal sektörünün tamamının ağır sanayi kapsamına alınması, Emeklilikte yaşa takılanlar ve Çıraklık ve Mesleki sigorta başlangıç tarihlerinin emeklilikte başlangıç sayılması gibi güncel konularda gerekli mercilere baskı yapılması gerektiğini ifade etti. Güngör ayrıca tüm fedakarlığın sadece çalışanlara bırakılmamasını toplu bir ekonomik seferberlik ilan edilmesi gerektiğini söyledi .

 

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.