Başkan Tosyalı: Yeni kütüphane projesinin inşaat çalışmaları başladı

Published on:  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun’a son derece modern bir kütüphane inşaa edileceğini belirtti.

İskenderun Eski Doğum evi hastanesinin yerine yapılacak olan yeni kütüphane projesinin inşaat çalışmalarına başlandı.

İskenderun’a ayrı bir değer katacak olan yeni kütüphane projesinin yapımı ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,” Toplumun eğitim ve kültürel gelişimi için en önemli kuruluşların başında gelen kütüphane projesinin şimdiden ilçemize ve tüm bölge halkına hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum”dedi.

Kütüphane projesi İskenderun’a yakışacak

Bir süre önce proje kapsamında zemin etüt çalışmalarının yapıldığını ifade eden Başkan Tosyalı, şunları söyledi:

“Bu alanı Türkiye’nin en güzel kütüphane binalarından birisini yapmak için startı vermiş bulunuyoruz. Eğitim ve Kültüre yapılan yatırımların geleceğe yapılan yatırımlardır. Kütüphanemizle hem şehre hem de ilçemize örnek bir tesis kazandırmış olacağız. Bu tesisimizle, gençlerimizin 24 saat hizmet alabilecekleri, burada hem çalışmalarını yapabilecekleri hem de istedikleri kitaba ulaşabilecekleri özel bir ortam hazırlıyoruz.”

Başkan Tosyalı,” Yeni Kütüphane projesinin gerçekleşmesi noktasında Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ‘a ve projenin her aşamasında büyük katkıları olan AK Parti Hatay Milletvekilimiz Sayın Abdulkadir Özel’ e, İskenderunlu hemşerilerimiz adına teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Yeni bir sosyal merkez olacak

Yeni Kütüphane Projesi içerisinde, çalışma salonu,  internet salonu, çocuk ve yetişkin kütüphaneleri, çocuk etkinlik alanı, çalışma odaları, yetişkin ve gençler için özel okuma bölümleri, sergi salonu, kafeterya ve sosyal donatılarıyla klasik kütüphane anlayışının dışında özel olarak tasarlanmış ortak buluşma alanlarını da içeriyor.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.