Belediye Başkanı Tosyalı, din görevlileriyle bir araya geldi

Published on:  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, “Camilerimiz sadece manevi huzurun, dinimizin esaslarının öğretildiği yer değil aynı zamanda kardeşliğin, paylaşmanın, yardımlaşmanın, birlik ve kardeşliğin öğrenildiği ve öğretildiği mekanlardır” dedi.

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Belediye 3’Nolu sosyal tesislerinde İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili,İlçe Müftüsü Osman Şekerci ,camii imamları ve bayan kuran kursu hocaları katıldı.

Düzenlenen program öncesinde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,” Toplum olarak birbirimize sıkıca bağlanmanın, bir arada kenetlenmenin en önemli kaynağı olan camilerimizde hizmet veren din görevlilerimiz; aydınlatıcı, uzlaştırıcı, bütünleştirici görev anlaşışıyla dini konularda halkı aydınlatırken, sosyal sorunlara da çözüm arayan, ulvi bir vazifeyi yerine getirerek toplum hayatında önemli bir görev üstelenmişlerdir”dedi.

Başkan Tosyalı,”Belediye olarak İlçe Müftülüğümüzün yapmış olduğu çalışmalara destek olmaya devam edeceğiz.Bu vesile ile camilerimizde önemli bir görev ifa eden din görevlilerimizi tebrik eder,  tüm İslam Aleminin “Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutlarım.”diye konuştu.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.