Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül; Hayırlı Bayramlar

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda vatandaşların bayramını kutladı.

Başkan Gül’ün Bayram mesajı şöyle:

Yüce Rabbime binlerce kez hamd-ü senalar olsun ki millet olarak bizleri bir Kurban Bayramına daha ulaştırdı.

Kıymetli vatandaşlarımızdan ilk dileğim, özel araçlarıyla bayram tatiline çıkacak olan tüm kardeşlerimden gidiş ve dönüş yolunda trafik kurallarına uyarak sevdiklerine sağ salim ulaşmaları. İkincisi ise doğada pikniğe giden kardeşlerimden orman yangınlarına sebep olabilecek durumlara karşı çok dikkatli olmalarını rica ediyorum.

Pandemi nedeniyle çok zor günler geçirdiğimiz son iki yılda, sevdiklerimizle sıkı sıkıya sarılamadığımız bayramlar geçirdik. Bu kötü günler aslında bizlere çok şeyi öğretti. Kardeşliğin, bir arada olmanın, mutluluğu ve hüznümüzü, sevdiklerimizle paylaşamamanın ne kadar üzücü ve önemli olduğunu gösterdi.

Şimdi bizlere düşen en önemli görev ise karamsarlığı bir yana bırakarak geleceğimizin teminatı kıymetli çocuklarımıza güzel yarınlar inşaa etmek. Kısır çekişmelerle zaman kaybetmeden bir araya gelerek tek vücut olmak. Sevgiyi, dostluğu, kardeşliğimizi pekiştirmektir.

Bilindiği gibi Kurban aslında paylaşmanın, cömertliğin ve kalpleri fethetmenin en güzel ve duygusal bir fırsatıdır. Rabbim yaptığımız ibadetleri ve kestiğimiz kurbanların hayırlarını kabul eylesin. İslam âleminde yaşanan sıkıntı ve insan onuruna yakışmayan zulümlerin bir an önce son bulmasını yüce Rabbimden diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle;

Vatanımızın her karış toprağını kanıyla sulayan Şehitlerimizi, kahraman Gazilerimizi ve onların mukaddes ailelerini saygıyla anıyor, Belenli hemşerilerim olmak üzere, tüm din kardeşlerimin Mübarek Kurban Bayramını en kalbi duygularımla kutluyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum. Bayramımız mübarek olsun.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.