Hassa ‘da “adım adım kodlama projesi hayata geçirildi

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hassa Aktepe Anaokulu öncülüğünde başlatılan “Adım Adım Kodlama” adlı e-Twinnig projesi Türkiye geneli 10 ortakla hayata geçirildi. Ana Okulu çocukların bilimsel düşünce ve becerisine yönelik yapılan proje, veliler tarafından olumlu karşılandı.

“Kodlayarak büyüyorum, geleceğe yürüyorum”, sloganıyla yürütülen   ortak sorumluluk ve  ekip ruhu mantığıyla yapılan bu proje Hassa’da ilk kez uygulandı.

Pandemi tedbirleri çerçevesinde  yapılan bu projedeçocuklar , bilimsel çalışmanın yanı sıra eğlenme fırsatı da buldular.

Projenin fikir babası ve kurucusu  Hassa Aktepe  Ana Okulu Müdürü Hacer Bayırlı,Proje ile ilgi şu açıklamayı yaptı.

“Kuruculuğunu yaptığımız ADIM ADIM KODLAMA “adlı e Twinning projemiz 10 ortak Türkiye’nin çeşitli öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Kodlayarak büyüyorum, geleceğe yürüyorum”, sloganıyla yola çıktığımız  bu süreçte,küçük yaşata öğrencilerimize bilimsel aktivitelerle bilimsel düşünme becerisi ve bilim sevgisi kazandırmak,kodlama mantığını kavratarak,tasarımlar yapmalarını sağlamak, bilgiye ulaşma ve analiz etme becerilerini geliştirmek,eleştirel düşünce ve problem çözme becerileri elde etmelerinisağlamaktır.

Ortak sorumluluk alma ve ekiple çalışma mantığını benimseyip hayata geçirmelerini sağlamak” dedi.

Okul Müdürü Bayırlı,sözlerini,

“Projeye katkı sağlayan  tüm proje ortaklarına ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.”diye tamamladı.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.