Türkiye’de ABD üssü istemiyorlar: İncirlik ve Kürecik Kapatılsın!

Published on:  /   Yorum yapılmamış

“Türkiye ABD ve İsrail’e gözcü olmasın” diyen Vatan Partisi İskenderun ilçe yöneticileri, Türkiye’de ABD üssü istemediklerini belirterek “İncirlik ve Kürecik Üsleri Kapatılsın!” diyorlar…

İncirlik Ve Kürecik Üssüne el konsun imza masasına kadınlar destek veriyor.

Vatan Partisi Hatay il merkezinde Adana’daki İncirlik ve Malatya’daki üslerin Amerika ve İsrail’e haber servisi yaptığı için üslerin Türk Silahlı Kuvvetlerine verilmesi imza masaları açmıştı. Bu gün de ikinci imza masasını İskenderun’da Havuzlu Çarşıda imza kampanyasını sürdürmektedir.

İmza Kampanyasına Vatan Partisi ilçe başkanı İbrahim Bedir, İlçe sekreteri Sadık Karakaş ve parti yönetim kurulu üyeleri katıldılar.

İmza kampanyasına özellikle kadınların ve gençlerin yoğun ilgisi ise bölgenin İsrail’in saldırısı altındaki Filistin, Suriye gibi ülkelerin bulunması şeklinde değerlendirildi. Filistinli kadınların, Suriyeli kadınların, yine Türk kadınlarının bölgenin krizi yüzünden daha çok acı yaşadığı, ilginin nedenlerinden bir tanesinin bu olduğu belirtildi.

Havuzlu Çarşıdaki meydana Türk Bayrakları asıldı. Bayrakların yanı sıra Atatürk resmi, üslerin kapanmasına yönelik afişler ve Vatan Partisi bayrakları asıldı.

İmza kampanyasını sürdüren Tülin Bedir ve Behiye Sabuncuoğlu, kampanyanın iyi gittiğini ve kadınların ve gençlerin yoğun ilgisi olduğunu söylediler. Bu kampanyaların sonucunda üslere el konulacağını ve yabancı askerlerin memleketlerine döneceklerini ifade ettiler.

Masa çalışmasını yürüten Tülin Bedir, İncirlik ve Kürecik üssünün Amerikan askerlerine kapatılmasını istediklerini ; “ Bunlar içimizdeki tuzak kuran üslerdir. İçimizdeki tuzak bozulsun ve Amerikan askerleri ülkemizden kovulsun. Biz kadınlar olarak Ortadoğu’ya barış ve bölgedeki insanlarımız mutlu bir yaşam istiyorlar. Hiçbir zaman umudumuzu yitirmedik, umudumuzu her zaman diri tuttuk, mutlaka bu mücadeleyi başarı ile noktalayacağız. Suriye önemli ölçüde başardı, Filistin de bunu başaracak ve bölgemizde özgür milletler olarak yaşamaya devam edeceğiz.” İfadesini kullandı.

İmza çalışmalarını yürüten Behiye Sabancuoğlu, bölgenin kadınlarının özgürleşmesinin Amerika ve İsrail’in bölgemizdeki saldırılarına direnmekten geçildiğini, iki üssün Amerika ve İsrail devletine hizmet olduğunu bunun için de kapatılması gerektiğini söyleyerek şunları söyledi. “İskenderun’da Havuzlu Çarşı da saat: 10.00 ile 17.00 arasında İncirlik ve Kürecik üslerine el konulması için kampanya başlattık. Biz bu çalışmalarımızdan çok güzel sonuçlar alıyoruz. Özellikle kadın arkadaşlarımızın desteğini alıyoruz. Filistinli, Suriyeli ve Türk kadınlarının emperyalist ülkelerin saldırısından çok çektiler, ortak zulüm görüyoruz, onun için ortak dayanışmayı biz ülkemizden üslere karşı çıkarak başlattık. Kadınlarımızın bu kampanyaya destek vermesini çok istiyoruz.” Dedi. İmza atan Mehmet Köse ise gençliğini bu mücadelede bir kenarda durması yerine mücadeleye destek vermesini ve özgür yaşam için Vatan Partisinin başlattığı imza kampanyasına destek vermesini istedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.