SİTE’de Çevrimiçi 19 Mayıs Sergisi

Published on:  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE) V. Ulusal ve III. Uluslararası Jürili 19 Mayıs Karma Sergisi sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci’nin Onursal Başkanlığını, İskenderun Meslek Yüksekokulu (İMYO) El Sanatları Bölümü öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Adem Çolak ve Öğr. Gör. Merve Düzağaç Çolak’ın etkinlik koordinatörlüğünü ve sergi küratörlüğünü yaptığı V. Ulusal ve III. Uluslararası Jürili 19 Mayıs Karma Sergisi çevrimiçi olarak 19 Mayıs Çarşamba günü saat 19:19’da ziyarete açılmıştır.

Geleneksel olarak düzenlenen 19. Mayıs Karma Sergisine bu sene de sanatçılar yoğun ilgi gösterdi. Türkiye dışından 6 farklı ülke, yurt genelinde ise 58 farklı üniversite ve şehirden 159 akademisyen ve sanatçının eserlerinden oluşan sergide farklı tarzlarda eserler sanatseverlerle buluştu. Geleneksel Türk Sanatları’ndan hat , tezhip, minyatür, halı- kilim ve kumaş tekstilin yanı sıra resim, çini,keçe, baskı, seramik türünden eserler www.iste.edu.tr/sanat/19-mayis-2021 adresinden ziyaret edilebilir.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.