İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci: 23 Nisan’da kurulan üniversitemiz bize daha fazla görev yüklemekte!

Published on:  /   Yorum yapılmamış

23 Nisan’da kuruluşunu gerçekleştiren İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE)bu gün altı yaşında… 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında kutlanan İSTE’nin 6. kuruluş yıl dönümünde konuşan İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, “Üniversitemizin 23 Nisan’da bize daha fazla misyon ve görev yüklemektedir!” dedi.

Pandemi kuralları çerçevesinde kutlanan kuruluşunun altıncı yılında  İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı’nda (MYDK)  düzenlenen etkinlikle kutlanan İSTE’nin 6. kuruluş yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programına; İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, Rektör Yardımcıları; Prof. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu, Prof. Dr. Meltem Eken ve Prof. Dr. Mustafa Yüksek, İSTE Genel Sekreteri Yahya Kılıç, Senato üyeleriyle akademik ve idari personel katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda açılış konuşması yapan İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, İSTE’nin kısa zamanda kat ettiği yolun üniversitenin daha ileri gideceğinin göstergesi olduğunu vurgulayarak bu süreçte emeği geçen tüm personele teşekkür etti. Rektör Depci konuşmasını, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ülkemizin geleceğini yeni nesillere emanet etmiştir. Eğitimciler olarak bizler yeni nesillerin yetişmesinde, gelişmesinde ve ileri gitmesinde katkı sunacak en önemli aktörlerden biri olduğumuzun bilinciyle hareket etmeliyiz. Üniversitemizin böyle anlamlı bir günde kurulması bize daha fazla misyon ve görev yüklemektedir. Üniversitemizin her bireyinin bize yüklenen görevin bilinciyle hareket ettiğini biliyor ve daha fazlası için çalışacağımıza inanıyorum. Yükümüz ağır, yolumuz uzun Rabbim yolumuzu bahtımızı açık eylesin” diyerek tamamladı.

Açılış konuşmasının ardından Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı (MYDK) öğretim görevlileri tarafından verilen konserde öncelikle Öğr. Gör. ValentynTrofimov, Öğr. Gör. Olga Trofimova ve Öğr. Gör. DarynaTrofimova klasik Batı Müziği Eserlerinden oluşun Trio Dinletisini sunarken,Öğr. Gör. Rasim Paşaoğlu solo piyano dinletisi sundu. Konser, Öğr. Gör. Emrah Ender Arzuman’nın Paşaoğlu’na piyanoda eşlik ettiği sözlü eserlerle sona erdi.

23 Nisan’da uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle öne çekilen program;İSTE web sitesinde,Ar-Ge TV ve https://youtube.com/IsteEduTr üzerinden de yayınlandı.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.