“İskenderun İl Olsun” kampanyasına destek veriyorlar

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’nın başlattığı “İSKENDERUN İL OLSUN” kampanyasına Türkmen Köyleri Kültür Ve Dayanışma Derneği’nden destek geldi.

Ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmişliği ile ön planda olan İskenderun’un il olması için sonsuz destek verdiklerini açıklayan Türkmen Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu, yıllardan bu yana İskenderun’un il özleminin gerçeğe dönüşmesini istedikleri vurguladılar.

 

Türkmen Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Diler, yapılan açıklamada şöyle konuştu:

 

“Kıymetli dostlar, yıllardır İskenderun’umuzun il olması için topyekûn bir mücadelenin içerisindeyiz. Bunu fazlasıyla hak ettiğimizi düşünüyoruz. Ülke genelinde ve kentimiz özelinde ekonomiye önemli bir gelir kaynağı sağlayan güzel ilçemizin sunduğu katkı oranında karşılığını alamadığını düşünüyoruz.

 

Ülkemizdeki pek çok ilden büyük olan İskenderun’umuz daha fazla gelişmeyi, kalkınmayı hak etmektedir. Akdeniz’in İncisi güzel İskenderun’umuz, öz kaynaklarını kendisine kullanmak istiyor.

 

Bu da hem insani, hem de vicdani açıdan adil olacaktır. Bizler vilayette bir işimiz olduğunda soluğu Antakya’da almak istemiyoruz, merkezi sınavlarda Belen Geçidi’nde takılmak istemiyoruz.

 

Kendi göbeğimizi kendimiz kesmek istiyoruz. Bu bağlamda belediye başkanımız sayın Fatih TOSYALI’nın öncülük ettiği İSKENDERUN İL OLSUN kampanyasına tam desteğimizi haykırıyoruz. Tüm sivil toplum kuruluşlarını da Sayın Fatih TOSYALI başkanımıza destek olmaya, onunla beraber mücadele etmeye çağırıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.