Payas’ta kaybı önlemek için 70 km şebeke tarandı

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), muhtelif noktalarda içme suyu kayıp ve kaçakların önüne geçmek adına şebekelerde tarama çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Su iletiminin kayıpsız şekilde iletilmesi adına Payas ilçesi genelinde “Yeraltı Sızıntı Tespit Cihazı” ile şebeke güzergahlarında dinleme çalışmaları yapıldığını aktaran Genel Müdürlük, 70 km şebekede tarama çalışması yapıldığını ve tarama sonucunda 25 arızanın tespit edildiğini aktardı.

Tespit edilen noktalara doğru müdahalenin yapılması için şebekelerin gece saatlerinin sakinliğinde de   tekrardan dinlendiğine dikkat çeken HATSU, tespit edilen noktalarda var olan su kaybının önüne geçmek için onarım sürecinin sürdüğüne vurgu yaptı.

HATSU, yaşamın olmazsa olmazlarından içme suyunu elimizde tutmak ve su tasarrufuna yönelik mücadele etmek amacıyla çalışmalara devam edileceğinin altını çizdi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.