Yangında zarar gören kütüphaneye destek Cumhuriyetçi Kadınlardan geldi

Published on:  /   Yorum yapılmamış

9 Ekim’de Belen’de başlayan Arsuz ve İskenderun’u etkisi altına alan ve şiddetli rüzgarla etkilerinin geniş alanda hissedildiği yangında Arsuz’a bağlı Karahüseyinli Köyü Okulunun zarar gören kütüphanesi Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği  Hatay  Şubesi  tarafından yeniden oluşturuldu…

Kütüphanenin oluşturulması için CKD Hatay Şubesi kitap kampanyası başlatmış ve ülke genelinde ses getirmiş ve binlerce kitap toplanmıştı.

 

CKD Hatay Şubesi kitap kampanyasından gönderilen kitapları Karahüseyinli İlkokuluna teslim etti. Kitap tesliminde okul müdürü Fevzi Erişan’da hazır bulundular.

Kitapları okul kütühanesine dizildi, kitapların tesliminde CKD Hatay Şube Başkanı Filiz Akın bir konuşma yaparak, “Teröristler ormanlarımızı yaktı, okullarımızı yaktı, kitaplarımızı yaktı ama halkımız dayanışma ile yeniden yaraları sardı” dedi. Okul Müdürü Fevzi Erişen, Türk Milletinin dayanışma duygularının çok yüksek olduğunun altını çizen bir konuşma yaptı. Okul öğretmenleri öğrencilerini çok özlediklerini, öğrencilerde kendilerini özlediklerini dile getirdiler.

CKD Hatay Şube Başkanı Filiz Akın, “Terör Örgütleri Yakıyor, Biz Yeniden Yapıyoruz.

Bu gün Arsuz yangınında kütüphanesi yanan okulumuzda bulunuyoruz. Ormanlarımızı yakan teröristler, ağaçlarımızı, kitaplarımızı, daha doğrusu geleceğimizi de yakmak istediler. Bu amaçlarını gerçekleştiremediler.

Biz Cumhuriyet Kadınlar Derneği olarak geleceğimiz olan çocuklarımızı kitapsız bırakmamak için yurt içinde kitap kampanyası başlattık. Bize gönülden ses veren ellerini uzatan şubelerimizden ve dostlarımızdan kitap yağdı. Şubelerimizden Konyaaltı, Şişli, dışında Çağdaş Yaşama Destekleme Derneği, Hatay CKD üyelerimiz büyük bir özveri ile çalışarak bu kampanyaya destek verdiler, kitap gönderen herkese teşekkürlerimiz iletiyoruz. Sevgili dostlar; Okul öğrencisiz, öğrenci kitapsız, olmaz. Ülkelerde eğitim olmadan gelişmeler olmaz.CKD Hatay Şubesi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda, ülkesi ve vatanı için çalışmalarını sürdürmektedir. Derneğimizin ülkemizin çağdaşlaşması ve ilerlemesi için her zaman eğitimcilerimizin ve öğrencilerimizin yanında olacaktır.

Karahüseyinli İlkokulu Müdürü Fevzi Erişen, Hatay CKD Şubesinin yardım kampanyası olarak kitaplarınellerinde ulaştığını belirterek; “CKD Başkanı ile kitaplarımızı kütüphaneye yerleştirmesini yaptık. Bütün Türkiye’den yardım eden herkese teşekkürler ediyoruz. Milletimizin yardımseverliğini, dayanışma ruhunu burada bir kere daha gördük. Herkesin emeğine, yüreğine sağlık, dileğim bizim okul gibi daha zor şartlarda olan okullarımıza da yardım ederler. Herkese teşekkür ederim.

Okul Öğretmeni Aybüke Yurtseven, “Bizler Çocukları, Çocuklar Bizleri Özlediler.

Kitap bağışlarını yapanlar ilkokul birinci sınıftan, dördüncü sınıfın ihtiyaçları olan okuma kitapları, zeka oyunları gönderen kardeşlerimize çok, çok teşekkür ediyorum. Cumhuriyet Kadınlar Derneğine ayrıca teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bize gelen kitaplar çocukların ihtiyaçlarını görecek kitaplardır.

Biz çocuklarımızı çok özledik. Canlı eğitim yapıyoruz, onlara dokunamıyoruz, onlar bizlere özlemlerini belirtiyorlar. Biz sınıf öğretmenleri olarak uzaktan eğitim ama onlar bize, biz onlara dokunmak istiyoruz. Çocuklar bizlere “öğretmenim rüyamda sizi gördüm, okula başlamıştık” diyerek özlemlerini dile getiriyorlar, inşallah şu salgın hastalık biter ve bizler çocuklara, çocuklar ise bizlere, okullarını kavuşurlar.” Dedi.

 

Sınıf Öğretmeni Güldemet Bozkurt ise; “Kitap kampanyasından dolayı Cumhuriyet Kadınlar Derneğine teşekkür ediyoruz. Cumhuriyet Kadınlar Derneği yangında yok olan kitaplar dahil, fazlasını bizi getirdiler. İhtiyaçları olan okullara da biz de bu fazla kitapları göndereceğiz. Okumak ve okutmak için verdiğimiz bu mücadelede bizlere desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

CKD Hatay Şubesi Yöneticisi

Serap Zehal ise “Karahüseyinli İlkokulu okuluna kitap kampanyasından toplanan kitapları teslim ettik. Dileğimiz diğer şubelerin, mağdur olan okullarımıza kampanya ile ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmalar yaparlar. Salgın döneminde öğrencilerimiz okullarından uzak ama başlayacaklar ve bu kitapları kullanacaklardır. Öğrencilerimiz kitapları görünce çok mutlu olacaklardır. Biz de çocuklarımızın kitaplarını teslim ettiğimiz için mutluyuz. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.”şeklinde duygularını www.ekogundem.org’un okurlarıyla paylaştı

.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.