İTSO: “COVİT-19 Sosyal ve Ekonomik Hayata etki etti”

Published on:  /   Yorum yapılmamış

İTSO Aralık Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi… İTSO Başkanı Yılmaz,  2020  Yılını Değerlendirdi..

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında Korona virüs (Covid-19)  tedbirleri dikkate alınarak video konferans yöntemiyle  2020 yılının son meclis toplantısı gerçekleştirildi.

Yeterli çoğunluğun sağlandığı Aralık ayı Meclis toplantısı, İTSO Meclis Başkanı Okan Belli Başkanlığında gerçekleştirildi. İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Meclis toplantısında 2020  faaliyet raporu hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi.

İTSO Başkanı Yılmaz, bölge ve ülke ekonomisi hakkında genel değerlendirmede bulunarak; “2020 yılı öngördüğümüz ve planladığımız gibi bir yıl olmadı. Koronavirüs salgını, sosyal ve ekonomik hayatımızı tamamen değiştirdi. Bizler de herkes gibi, hedeflediğimiz ve planladığımız bazı organizasyonları maalesef hayata geçiremedik. İTSO olarak toplantılarımızın büyük bir bölümünü video konferans yöntemiyle gerçekleştirdik.  Üyelerimize yönelik  nefes kredisi ve buna bağlı olarak TOBB, Ziraat Bankası ve İTSO İşbirliğinde geçtiğimiz günlerde   “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi imzalandı ve bu protokol ile ilgili sizleri bilgilendireceğiz. Üyelerimizin bu kredilerle  nefes alacaklarını temenni ediyoruz.

Oda olarak 2020 yılında yine önemli projelerimiz, protokollerimi  ve yardımlarımız oldu. 20201 yılında da bu projeleri hayata geçirmek için Yönetim Kurulu üyelerimiz ve Meclis üyelerimiz ile birlikte el birliği ile hareket ederek hayata geçirmeyi hedefliyoruz. İskenderun ekonomisine değer katan her türlü projelerin yanında olacağız. Koronavirüs gölgesinde geçen 2020 yılının son günlerini yaşıyoruz. Bir yılı daha geride bıraktığımız şu günlerde, bu zamana kadar şahsıma, Meclis Başkanımıza ve Yönetim Kurulundaki arkadaşlarımıza göstermiş olduğunuz güvenden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Odamıza sağlamış olduğunuz katkılar için hepinize teşekkürlerimi sunuyorum.

2021 yılının tüm insanlığa, ülkemize ve bölgemize sağlık, huzur ve başarılar getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

İTSO Muhasip Üye Gassan Kuran’da Aralık ayı Meclis toplantısında, 2020-2021 yılı tahmini bütçe, gelir giderler ve mizan ile ilgili meclis üyelerini sine vizyon destekli olarak bilgilendirdi.

Aralık ayı Meclis toplantısına, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz,  İTSO  Meclis Başkanı Okan Belli, İTSO Başkan Yardımcıları Muhsin Yeter, Mahir Taner, İTSO Muhasip üye Gassan Kuran, İTSO Genel Sekreteri Figen Gül Dönmez katılırken,  Meclis üyeleri de toplantıya video konferans yöntemiyle bağlanarak görüş ve öneride bulundular.

Aralık  ayı Meclis toplantısında,  video konferans ile katılan Hesapları İnceleme Komisyonu  Başkanı Tuncay Paşaoğlu, 2020-2021 gelir ve giderler ile ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Aralık ayı Meclis toplantısında, gündemdeki maddelerin yanı sıra 2021 yılı bütçesi de oy birliğiyle kabul edildi.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim ve Kalkınma Vakfı Aralık ayı Meclis ve Kurucular kurulu toplantısı da aynı gün gerçekleşti.

İTSO Vakıf Başkanı Doğan Erten, 2020 yılı faaliyetleri hakkında bilgiler verirken, Vakfın Muhasip üyesi  Yüksel Cirdi, gelir ve  giderler hakkında meclis üyelerine bilgilendirdi.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim ve Kalkınma Vakfı Aralık ayı meclis toplantısında gündemdeki maddelerin yanı sıra 2021  Bütçesi deoy birliğiyle kabul edildi.

 

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.