Hatay Valiliği: Atakaş Limanı rekor kırdı

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hatay Valisi Rahmi Doğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 202 bin ton ihracat yüklemesi yapan Atakaş Limanı’nın rekor kırdığını belirtti.

Yüksek yükleme kapasitesiyle hem bölge hem de ülke ekonomisine önemli katma değer kazandıran  Atakaş Limanı, İskenderun 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde iki yıldan bu yana faaliyet yürütüyor.

Hatay Valiliği ve İskenderun Kaymakamlığı da sosyal medya paylaşımı ile  Atakaş Limanı’nın ekonomik başarısına dikkat çekti. Yüksek yükleme kapasitesine dikkat çekilen mesajda;  “İskenderun Atakaş Limanı’nda dünyanın en büyük kuru yük taşıma kapasiteli gemilerinden biri olan Hamingway isimli gemiye 202.000 ton ihracat yüklemesi yapılmış ve rekor kırılmıştır. İskenderun Körfezi’nin ülkemiz ekonomisi açısından ne kadar büyük bir öneme sahip olduğu ortadadır” dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.