Cumhuriyetçi Gençler Platformu Karahüseyinli, Nergizlik, Kışla’ya el uzattı!

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Yakın zamanda bir araya gelen Cumhuriyet sevdalısı yirmi genç İskenderun Cumhuriyetçi Gençler Platformu’nu kurma girişiminin ardından ilk faaliyetini Hatay’da meydana gelen yangında etkilenen ailelere destek sunarak gerçekleştirdi.

Gayretleri yangının yaralarını hafifletmek için..

Platform üyelerinden Av. Erdem Harmaoğlu, konuyla ilgili değerlendirmesinde; “İskenderun Cumhuriyetçi Gençler Platformu’muzu oluşturduk. Şu anda yönetim kurulumuz ve kurucular kurulumuz hazır, resmiyet kazanması açısından hukuki başvurularımızı da hu hafta içinde yapmayı planlıyoruz.” Dedi.

Hatay yangınından etkilenen, evini ve eşyalarını yitiren mağdur ailelere ulaşarak ilk etkinliklerini gerçekleştirdiklerini belirten Harmaoğlu, değerlendirmesinde şu görüşleri dile getirdi:

“ Kurucu üyelerimiz Leyla Bilen ve Öykü Korkmaz’ın yaklaşık 10 gün öncesinden yapmış oldukları yardım çağrıları olumlu sonuçlandı ve onlarca yardım kolimiz oldu. Atkı, mont, çarşaf, battaniye, kırtasiye malzemeleri gibi eşyaların bulunduğu yardım kolilerimizi Karahüseyinli, Nergizlik, Kışla bölgelerinde Milletvekilimiz Suzan Şahin’in ve Hatay Büyükşehir Belediyemizin lojistik destekleri ile dağıttık. Aileler ile buluştuk ve kucaklaştık. Önümüzdeki günlerde yeni faaliyet planlarımız var, gittikçe büyüyoruz. Platformumuzun ana omurgasını Atatürk ilke ve devrimleri ile Cumhuriyet kriterleri oluşturduğu için çok fazla ilgi görüyor.”

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.