Kariyerinize Kariyer Katmak İSTE’rmisiniz?

Published on:  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik Tamamlama Programıyla Teknik Eğitim Mezunu Gençlere Mühendis olma Şansını Sunuyor

Üniversite yaşantısına Teknik Eğitim Fakültelerinde başlayıp, mezun olan gençler İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik Tamamlama Programıyla kariyerlerine bir yenisini ekleme şansı buluyorlar. Mühendislik Tamamlama Programına hak kazanan öğrenciler lisans öğrencileri ile birlikte eğitimlerini tamamladıktan sonra ikinci bir unvan olarak mühendis hak kazanıyorlar.

İki yıl süren eğitimleri boyunca kendi alanlarında uzmanlaşan mühendislik tamamlama öğrencileri, mezun olduklarında teknik eğitim diplomalarının yanında mühendislik diplomalarını da almaya hak kazanıyor ve bu sayede iki diploma sahibi oluyorlar.

İSTE’dikleri alanda uzmanlaşma şansı

Üniversitelerin Teknik Eğitim Fakültelerinden mezun öğrenciler İSTE’de karşılığı olan bölümlerde mühendislik tamamlama eğitimlerini aldıktan sonra, bu alanda lisansüstü eğitimlerini de alabiliyorlar. Bu yıl 52 öğrenciye daha kapılarını açan İSTE,  yeni bölümleriyle de her geçen gün büyümeye devam ediyor, bu kapsam da Mekatronik Mühendisliği bölümünü bu yıl ilk kez öğrenci alımı gerçekleştirilecek. İSTE mühendislik tamamlama programıyla 2015 yılından bugüne kadar, 153 mezun kariyerlerine yeni kariyer ekleme olanağı buldu.

İSTE bilgisayar mühendisliği rağbet görüyor

İSTE’ye gelen mühendislik tamamlama öğrencileri; özellikle Bilgisayar Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliğine rağbet gösterirken, bunun yanında İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği ve Metalurji ve Malzeme Mühendisliği alanlarında da eğitim almaya devam ediyor.

Mühendislik eğitiminde İSTE  farkı

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci de : “Teknik bir üniversite olarak mühendislik alanında göstermiş olduğumuz başarı, mühendislik tamamlamada da öğrencilerimizin bizi İSTE’mesini sağlamıştır. Hem öğrencilerimiz hem de bizler biliyoruz ki TEKNOVERSİTE vizyonunu yaşatan bir üniversite olarak İSTE’den mezun olduklarında ülkemizin ihtiyacı olan her alanda nitelikli ve topluma faydalı bireyler ve mühendisler olacaklardır.”

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.