İSTE Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Tolga Depci’ye Türk Eğitim Sen’den Kutlama

Published on:  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörlüğü görevini vekaleten yürüten Prof. Dr. Tolga Depci rektör olarak atandı…

İSTE Kurucu Rektörü Türkay Dereli’nin Hasan Kalyoncu Üniversitesine rektör olarak gitmesi ile boşalan görevi Prof. Dr. Tolga Depci vekaleten yürütüyordu…

Türk Eğitim Sen Hatay 2. Şube Başkanı Yavuz Selim Yanık, yaptığı açıklama ile İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Tolga Depci’yi kutladı.

Depci’nin İskenderun Teknik Üniversitesinde yeni bir dönemin başlangıcı olacağına vurgu Yapan Başkan Türk Eğitim Sen Hatay 2. Şube Başkanı Yavuz Selim Yanık, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

Cumhurbaşkanlığımızın 23.09.2020 tarih ve 2020/433 sayılı kararıyla Prof. Dr. Tolga DEPCİ İskenderun Teknik Üniversitesine Rektör olarak atanmıştır. Yapılan bu atamanın şehrimize, üniversitemize, üniversitemiz çalışanlarına ve geleceğimiz olan genç öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum.
Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan bu atama İskenderun Teknik Üniversitesinde yeni bir dönemin başlangıcı olacaktır. Bu başlangıcın üniversitedeki sorunların çözümüne, çalışma etiğinin ve hukukun üstünlüğünün sağlanmasına vesile olması herkes gibi üniversitede yetkili sendika olarak bizlerin de temennisidir.


Bizler İskenderun Teknik Üniversitesi‘nin adının bilimsel çalışmalarla, projelerle anılmasını, genelde ülkemizin yerelde bölgemizin sosyal, kültürel, ekonomik hayatına özellikle de üretime yönelik alanlarda yapılacak çalışmalara katkı sağlamasını temenni ediyoruz.

Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şube olarak yukarıda söylediğimiz temennilerin ve üniversitenin akademisyen ve idari personellerinin mevzuata dayalı beklentilerinin gerçekleşmesi adına yeni yönetimden ciddiyet ve samimiyet göstermeleri husunda taleplerimizin olduğunun daha önce gündeme getirdiğimiz meselelerin her alanda takipçisi olacağımızın herkes tarafından bilinmesini istiyoruz.

Yeni yönetimin bizim iddialarımızla ilgili çalışmalar yapıp kamuoyunu aydınlatması adli ve idari hukuk açısından son derece önemlidir.

Bu husularla ilgili üniversite yönetimi ve Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şube arasında Kasım ayında yapılacak olan Kurum İdari Kurul toplantısında bu hususların ciddi manada değerlendirilmesi gerektiğinin üniversite çalışanları açısından ehemmiyetinin anlaşılması, taleplerimiz konusunda kararlı ve ısrarcı olduğumuzun bilinmesi çalışma etiği açısından cok önemlidir.
Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan atamanın çalışma barışı için, huzur için, adalet için, usullere uygun işler için bir başlangıç olmasını temenni ediyoruz. Yeni Rektör Prof Dr. Tolga DEPCİ’ye görevinde başarılar diliyoruz. “

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.