TEKNOFEST 2020’de heyecan sürüyor TEKNOFEST 2020’de heyecan sürüyor

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Teknofest 2020’de heyecan Gaziantep şehrinde devam ederken, hafta sonu gerçekleştirilen Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (Tübitak) İnsansız Hava Araçları (İHA) yarışması finaline İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektör Vekili Prof. Dr. Tolga Depci’de katılım gösterdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır ile Baykar Savunma Teknik Müdürü ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar,Gaziantep Valisi Davut Gül, Tübitak Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’deyarış ve final programına katılım gösterenler arasında yer alırken, 101 takımın katıldığı yarışma AllebenGöleti’nde gerçekleştirildi. 100 binin üzerinde rekor başvuru yapılan yarışmalara pandemi sürecinde olunması nedeniyle protokol ve yarışmacılar haricince izleyici alınmadı ve kıyasıya mücadeleler online olarak takip edildi.

REKTÖR VEKİLİ PROF. DR. TOLGA DEPCİ:

“TAKIMLARIMIZI YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ”

Konuyla ilgili bir değerlendirme yaparak; “ Uzay ve Havacılıkta geleceğimize yön verecek adımları atan pırıl pırıl genç kardeşlerimizle Gaziantep’de buluştuk” diyen İSTE Rektör Vekili Prof. Dr. Tolga Depci “Finale kalan tüm takımlarımızı tebrik ediyorum. İSTE Rektörlüğü olarak Gaziantep final etaplarında da onları yalnız bırakmayacak ve takımlarımızın yanlarında olacağız. Proje başvurusu yapan üniversiteler arasında Türkiye de zaten 4. olarak önemli bir başarı yakalamıştık.Çeşitli kategorilerde yarışan7 takımımızdan da finallerde güzel haberler bekliyoruz. Bu vesileyle bir kez daha İSTE Rektörlüğü olarak kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

Öte yandan 24-27 Eylül tarihlerinde Gaziantep’te gerçekleştirilecek olan finallerde, 389 öğrenci ile toplamda 50 proje başvurusu yapan İSTE temsilcilerinin 16 projesi on elemeyi geçmiş ve 7 projeyle finale kalmayı başarmışlardı.

 

 

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.