İskenderun Belediyesi’nin ne kadar borcu var? Kaç Km. asfalt yaptı?

Published on:  /   Yorum yapılmamış

-Başkan Fatih Tosyalı Basın Toplantısı Düzenledi. Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Belediye brifing salonunda düzenlediği basın toplantısında, belediyenin çalışmaları hakkında bilgi veren İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,” İskenderun halkına en iyi hizmeti vermenin gayretindeyiz” dedi.

-Başkan Fatih Tosyalı: Halkımıza En İyi Hizmeti Vermenin Gayretindeyiz

45 Mahalleye Eşit Hizmet

İskenderun’un 45 mahallesine eşit hizmet götürdüklerini belirten Başkan Fatih Tosyalı,” Çalışmalarımız hızla sürüyor, tamamlanan devam eden projelerimiz var. Öncelikli olarak, İlçe sınırlarımız içerisinde bulunan her sokak, cadde ve yolumuzda yerinde yapılan tespitler, muhtarlarımız ile yapılan istişareler ve vatandaşlarımızdan gelen yazılı ve sözlü şikâyet, istek ve bildirimler hep birlikte değerlendirilerek, ilçemiz sınırları içerisindeki ulaşım sorunlarımızın başında gelen asfalt kaplama ihtiyacı olan yollarımız, acili yet gerektiren ve öncelik sırasına göre belirlenmiştir ”dedi.

İlk etapta 23 mahallede asfalt çalışması yapıldı

İlk etap asfalt çalışmalarının tamamlandığını belirten Başkan Tosyalı,”55.000 TON – 250.000 M

2 – 25 KM asfalt işi ilk etapta tamamlandı. Bu çalışmalarımızdan dolayı muhtarlarımız ve vatandaşlarımız çok teşekkür ettiler. Bizlerde her zaman hizmetlerinde olduklarımızı ifade ettik” diye konuştu.

  1. Etapta 22 mahalle asfaltlanacak

2.etap asfalt çalışmalarının Akarca bölgesinde başladığını belirten Başkan Fatih Tosyalı, şöyle konuştu.

“2.etap 65.000 TON – 300.000 M2 – 30 KM olarak belirledik. Bu ihalemizde de 22 mahalle var.

Kent genelinde ihtiyaç olan tüm bölgeleri asfaltlayacağız. Kent genelinde ulaşımı daha güzel, daha kaliteli ve daha konforlu hale getireceğiz. Bu etabın çalışmaları Kavaklıoluk Mahallesi ile Akarca peynirlik arası 8 km lik yolun yapımı ile başlamış olup bu kısımda devam etmektedir.”

10 adet halı saha ve 5 adet basketbol sahası yapıyoruz

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı spora ve sporcuya her zaman destek olmaya devam edeceklerini belirterek,” Bu çerçevede kentimizin muhtelif yerlerine spor sahaları yapımına başladık. Çalışmalarımız İnönü İlköğretim Okulu, Cumhuriyet Kız Meslek Lisesi ve Emine Saadet Çarmıklı okullarında devam etmektedir. Bunun aynında sportif birçok kurs ve faaliyetlerimiz devam edecek. Bu konu ile ilgili ilerleyen günlerde kapsamlı bir açıklamada yapacağız. Spor sahalarımızı en kısa sürede tamamlayıp hizmete açacağız” şeklinde konuştu.

Kaldırım ve yol kaplaması yapım işi başlıyor

 

Kaldırım ihalesinin gerçekleştirildiğini belirten Başkan Fatih Tosyalı,” ihtiyaç olan muhtelif cadde ve sokaklarımızda kaldırım yapım işine başlıyoruz. Kent genelinde çalışmalarımız numune kontrollerinin bitmesine müteakip başlayacaktır. Halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

  1. Etap sahil aydınlatma projesi

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,” Sahil ve iskelede birinci etap aydınlatma projemiz tamamlanmış olup, iskelemize yeni bir görünüm kazandırılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Sahile ayrı bir çehre katacak 2. Etap sahil düzenleme çalışması olan Müzik Adası projemizin çalışmaları başlamış ve kısa sürede tamamlanarak faaliyete başlayacaktır ”şeklinde konuştu.

Mali disiplini elden bırakmıyoruz

 

Göreve geldikleri ilk günden bugüne kadar mali disiplini elden bırakmadıklarını belirten Başkan Fatih Tosyalı,”1 OCAK 2019 borç durumu 230.213.674,57 TL idi. 24.08.2020 bugünkü borç durumu

181.016.257,35 TL dir. Ödemeler düzenli yapılıyor. Çalışanlarımızın maaşlarını düzenli ödüyoruz. Mali disiplini elden bırakmadan çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.