“İskenderun’u Tosyalı Holding gibi yönetmekle” suçlayarak “Zulüm Belediyeciliği yapıyorlar” dedi…

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İskenderun İlçe Başkanı ve Meclis Üyeleri düzenledikleri basın toplantısı ile Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’yı “İskenderun’u Tosyalı Holding gibi yönetmekle” suçladı…

Başkan Fatih Tosyalı’nın “Gönül belediyeciliği” sloganıyla kenti yönetmeye geldiğini ancak “Gönül belediyeciliğinin altında zulüm belediyeciliği var” diyerek eleştirileriyle İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’yı yerden yere vurdu.

İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu ve İskenderun Belediye Meclis üyeleriyle birlikte düzenlenen basın toplantısında CHP Gençlik Kolları Erdem Harmaoğlu ve CHP İskenderun Kadın Kolları Başkanı Nurhayat Kılınç ve üyelerin katılımıyla gerçekleşen toplantıda konuşan CHP Meclis Grubu Sözcüsü Ali Mutlu’nun konuşmasından satır başları:

“Bunların yapacağı projeler hikaye

Daha önceki Belediye Başkanı da geldi. Çok şey yapacaktı

Şimdi bir asfalta yola yöneldiler… Yaptıkları başka bir şey yok. Bunlardan başka bir şeyleri var mı? Yok…!

İskenderun Belediyesini Tosyalı Holding gibi yönetiyor. Burası Tosyalı holding değildir.

Meclis satış yetkisini Tosyalı’ya verdi. Belediyenin hangi malları satılıyor bilmiyoruz. Nelerin satıldığını ancak özel çabalarımızla öğrenebiliyoruz.

Bunların hastalığı var. “Herşey iyiye gidiyor” diyorlar alış-satış kalemlerini Belediyenin personeli değil, tayin ettği bir kişi yapıyor.  İskenderun esnafı kan ağlıyor arkadaşlar.

İskenderun’da var olanlar Rahmetli Abdulkadir Kocabaş döneminden kalma.

Belediye çalışanlarına zulüm ediyorlar. Mobingi bunlar yapıyor.”

İskenderun Belediyesi Meclisi CHP Grup Sözcüsü Meclis Üyesi Ali Mutlu, CHP olarak İskenderun Belediyesi’ne 5 ayrı daya dilekçesi ile yargıya başvurduklarını ifade etti.

CHP İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, Baroların örgütlenmesine hükumetin yaklaşımlarını eleştirerek karşı duruşlarını koruyacakları mesajını verdi. 

İskenderun’da Gönül belediyeciliği değil zulüm belediyeciliği var…!”

Mansuroğlu, konuşmasında şunları söyledi:  “İskenderun’da gerçekten gönül belediyeciliği adı altında yönetime gelen arkadaşların yapmış olduğu bir zulüm belediyeciliği var. Şuanda İskenderun Belediyesi hem personel, hem de hizmet açısından zulüm çektirmekte. Belediye başkanının İskenderun Halkı’na sunmuş olduğu projelerin hiç biri yerine gelmedi daha. Bunun yerine bana ve grup başkan vekilimize iftira atmaya çalıştı. Bizi suçlayan arkadaşlara buradan sesleniyorum; atmış oldukları iftirayı ispatlayamazlarsa onlar müfteridirler” dedi. ‘Savunma hakkımızı elimizden almak istiyorlar’ Çoklu baro ile barolara ve avukatlara büyük haksızlık yapılıyor. Hükumet avukatlar ve barolar üzerinden savunma hakkımızı elimizden almak için elinden geleni yapıyor. Bizler de hükumeti sürdürmüş oldukları bu tutum dolayısıyla sonuna kadar kınıyoruz. Bu konuda baro başkanlarımız ve avukatlarımızın sonuna kadar arkasındayız. İskenderunspor’u da yaşatalım’ Hatayspor’u başarısından dolayı tebrik ediyorum. Hafta sonu aldığı galibiyetle şampiyonluğun en büyük adayı haline gelen Hatayspor’a başarılar diliyorum. Süper ligde güzel maçlar izlettirecektir bize. Ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim; ben İskenderunsporluyum. Hatayspor’a yapılan yardımların, verilen desteklerin bir kısmının da İskenderunspor’un yaşatılması için verilmesini bekliyorum” dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.