İş İnsanı Recep Atakaş, tartışmalara noktayı koydu: Hatay Atatürk Standyumu

Published on:  /   Yorum yapılmamış

 Hatay, Recep Atakaş Stadyumu olması yönündeki isim hakkı açıklaması sonrasında ortalık karıştı. Hatayspor stadyumuna sponsor olan iş insanı Recep Atakaş’ın on yıl boyunca her yıl 3 milyon lira destek çıkacağı açıklamalarının ardından spor ve iş dünyasının kulislerinde çeşitli yorumlar ve değerlendirmeler adeta havada uçuştu. Bir çok kişi stadyumun adının “Neden Atatürk olmadığı” yönünde eleştiri getirirken bazı çevreler de “Antakya’da iş insanı yok mu?” diye karşı çıkarken bazı çevreler de “Atakaş Bu destek ile Hatay’ı kaynaştırdı, birbiri ile kucaklaştırdı” diye yorumladı. tüm bu tartışmalara son noktayı koyan Hayırsever işadamı Recep Atakaş, stadyumun adının Atatürk olmasını isteğini açıklaması üzerine yapılan eleştiri ve yorumlar da bu kez Atakaş’ın lehine dönerek teşekkür ve onurlandıran ifadeler ile sosyal medyada yer aldı.

Hatayspora destek toplantısıyla Hatay yeni stadyumunun adının Hayırsever iş insanı Recep Atakaş, Hatay Valisi Rahmi Doğan ile bizzat görüşerek adına İsim hakkını aldığı Hatay Stadyumuna, Hatay’ın anavatana katılmasında stratejik bir devlet politikası izleyen Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu ve ‘ATATÜRK’ün adının verilmesini talep etti.

Hatay Valisi Rahmi Doğan da Hatay stadyumu isim hakkı ile ilgili yaptığı yeni duyuruda; “17.06.2020 Çarşamba günü Hatayspor’a destek kampanyası basın toplantısında, ilimizin hayırsever iş adamı Recep Atakaş’a dünyadaki tüm futbol takımlarında olduğu gibi sponsorluk karşılığında isim hakkı teklifi yapıldığı açıklanmıştır. Ancak sayın Recep Atakaş, Hatayspor’a desteğinin önceden olduğu gibi bu gün de devam edeceğini ve herhangi bir isim hakkı talebi olmadığını bizzat arayarak ifade etmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” şeklinde ifadelere yer verildi.

Spor camiasında yaşanan bu son gelişmeler geçmiş yıllarda şaşalı günlerini yaşayan İskenderunspor’u da, İskenderun 5 Temmuz Stadını da gündeme taşıdı. İskenderunspor’a iş dünyası neden destek vermemiş de, iş çevresi neden duyarsız kalmış da v.s. vs. İskenderunspor Kulübünü arpalık olarak gören ve herkesi dahil etmeden “bazı kişilerin çıkar elde etme” çabalarını İskenderun kamuoyu biliyor. İskenderunspor’un yıllarca top koşturduğu 1. Lig’den Türkiye’nin büyük takımlarını sahasında ağırlayan ve gündem oluşturan, İskenderun halkının neredeyse tamamının anılarında yer edinen, bir çoğunun çocukluğunda 23 Nisan, 19 Mayıs gibi bir çok resmi törenlerle ilgili anılarını yaşatan, ya da verilen halk konserleri ile İskenderun’u inleten bir 5 Temmuz Stadyumu da tarihteki yerini almaya hazırlandığı şu günlerde spor camiasından, iş çevrelerine, esnaftan, semt pazarlarında kadar bir çok alanda  “İskenderun halkı olarak ne takımımıza ne de spor kulübümüze sahip çıkabildik” diye konuşuyor.

 

 

 

 

 

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.