Esnafa 25 bin TL destek kredisi

Published on:  /   Yorum yapılmamış

İskenderun 1 Nolu Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını önleme çalışmaları kapsamında esnafa İşletme kredisi adı altında üç yıla kadar vadeli, 3 veya 6 ay ödemesiz, 25 bin liraya kadar limitli kredi veriyor.

Esnaf ve sanatkarların mal ve hizmet alımlarında kullanılabileceği krediye yoğun bir ilgi olduğunu söyleyen İskenderun 1 Nolu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Şaban Kekeç, uygun oranda verilen kredi desteğine esnafın yoğun ilgi gösterdiğini belirterek başvuruların alınmaya başlamasından bu yana 500 esnafın bu krediden faydalandığına dikkat çekti. Başkan Kekeç, kredi almak isteyenlerin bir an önce başvurusunu yapması gerektiğini de anımsattı.

Kefalet kooperatifine kayıtlı olmasa esnafın kredi desteğinden faydalanabileceğini kaydeden Başkan Şaban Kekeç, “kooperatifimize üye olmasa esnafımız  kredi desteğinden faydalanabilecek. Bundan faydalanılabilmesi için de Kefalet Kooperatifinin 036 613 19 25 numaralı telefonu ile esnafımız bizlere ulaşarak hem bilgi alabilecek hem de başvuruda bulunarak kredi müracaatını da yapabilecek.” Dedi.

Esnafın kredi almada bir diğer alternatifinin de Halk Bankası olduğunu anımsatan 1 Nolu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Halk Bankası‘nın sunduğu kredi paketinin de küçük işletmelere üretimlerini sürdürme imkanı verdiğini söyleyen Kefalet Kooperatifi Başkanı Şaban Kekeç, Kefalet Kooperatifine kayıtlı olmayanların Halk Bankasına müracaat ederek yıllık % 4,5’lik oranda kredi alabileceğini anımsattı. 

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.