Park ve yeşil alanlara bakım

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Yeşilin ve doğanın korunmasına önem gösteren İskenderun Belediyesi İlçe genelinde budama ve bakım çalışmalarına devam ediyor.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, park bahçe müdürlüğüne bağlı ekiplerinin kent genelinde çalışmalarına devam ettiğini belirtti.

İskenderun Belediyesi park bahçe müdürlüğüne bağlı ekipler Karayılan, Gürsel, Sahil, Parklar, Bekbele, Modern Evler, Şahin Tepesi, İsmet İnönü Mahallesinde yeşil alanlarda bakım, çiçeklendirme, sulama, yabani ot temizliği ve ağaç budama çalışmaları gerçekleştirdi.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, “park ve bahçeler müdürlüğümüz tarafından mevsimlik budama ve bakım çalışmaları belirlenen program dâhilinde ilçenin farklı noktalarında devam ediyor. ekipler farklı noktalarda ağaçların gelişimini kuvvetlendirmek ve sağlıklı yaşamalarını sağlamak amacıyla budama ve bakımları büyük bir özen içerisinde yerine getiriyor” dedi.

belediyeden yapılan açıklamada, çalışmaların farklı ekipler halinde ilçe genelinde devam edeceğini belirtilirken budama işlemleri ile mevsimlik bakımların yanında uzayan ağaç dallarının elektrik ve diğer hatların tellerine temasi ile oluşabilecek istenmeyen kazalara meydan vermesi d eönlenmiş oluyor.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.