Hatay Valisi Doğan: Türkiye Afrin’e elektrik vermeye başladı

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Suriye sınırının sıfır noktasındaki birliklerde incelemelerde bulunmak üzere Hatay’a gelen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a ,  Hatay Valisi Rahmi Doğan, yakın zamandaki göç dalgasıyla sınır bölgesine yakın alanda oluşan Atme Kampı’nda kalan mültecilere yardım kuruluşları tarafından yardım yapıldığını,k tesis edilen ateşkesin ardından kamptaki bazı Suriyelilerin evlerine dönmeye başladığını, Afrin’e de Türkiye’den elektrik verilmeye başlandığını, bölge halkının da bunu memnuniyetle karşıladığını bilgisini verdi.

Suriye sınırının sıfır noktasındaki birliklerde incelemelerde bulunmak üzere Hatay’a gelen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genel Kurmay Başkanı Org.Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Ümit Dündar Hatay Valisi Rahmi Doğan ile birlikte Şehit Er Hüseyin Koroç Hudut Karakolu ve 2’nci Ordu Taktik Komuta Merkezini ziyaret etti.

23 Mayıs 2020 Cumartesi günü Hatay Havalimanı’nda Vali Rahmi Doğan ve 2. Ordu Komutanı Korgeneral Sinan Yayla tarafından karşılanan Savunma BakanıHulusi Akar, ilk olarak Reyhanlı İlçesindeki Şehit Er Hüseyin Koroç Hudut Karakolu’nu ziyaret etti. Karakola gelişinde tören mangasını selamlanmasından sora Şeref defterini imzalayan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ardından gözetleme kulesine çıktı. Hudut nöbetçisinden hudut tekmili aldı ve sınır hattı ile Suriye tarafındaki Atme Kampı’nı inceledi.

“Atme Kampında dönüşler var”

Hatay Valisi Rahmi Doğan, yakın zamandaki göç dalgasıyla sınır bölgesine yakın alanda oluşan Atme Kampı’nda kalan mültecilere yardım kuruluşları tarafından yardım yapıldığını belirterek tesis edilen ateşkesin ardından kamptaki bazı Suriyelilerin evlerine dönmeye başladığını, Afrin’e de Türkiye’den elektrik verilmeye başlandığını, bölge halkının da bunu memnuniyetle karşıladığını belirtti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar “Gerçekten önemli çalışmalar, faaliyetler yapılıyor. Mehmetçik bir taraftan Suriyeli kardeşlerimizin günlük hayatının kolaylaşması için faaliyet gösterirken diğer taraftan da terörle, kaçakçılıkla mücadele, hudutlarımızdan izinsiz geçişlerin önlenmesi konusunda gece gündüz demeden büyük bir gayret gösteriyor. Türk Silahlı Kuvvetleri tek vücut, tek yumruk olarak teröristin peşindedir. Mehmetçik bugün operasyonlarını Haftanin, Zap, Hakurk, Gara bölgelerinde de bir başka şekliyle sürdürdü. Komandolarımız, hava kuvvetlerimiz oradaki başarılı operasyonlar sonucunda üs bölgelerimize, karakollarımıza eylem hazırlığında olduğunu tespit ettikleri 13 teröristi etkisiz hale getirdi.

Çalışmalarımızı aralıksız sürdürmeye devam edeceğiz. Bugüne kadar yaptıklarımızla teröristlerin mağaralarını, inlerini başlarına yıktık, yıkmaya devam edeceğiz. İnşallah, asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığımız güçle en son teröristi de etkisiz hale getirmek suretiyle milletimizi, halkımızı bu terör belasından kurtarıp hem halkımızın güvenliğini hem de hudutlarımızın güvencesini sağlayarak burada sulhu sükunu hakim kılacağız. İdlib’de ateşkesin ve istikrarın kalıcı olarak sağlanması çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mehmetçik, bu konuda ülkemizin hak ve menfaatleri çerçevesinde yapılması gereken ne varsa bugüne kadar yaptı, zor arazi ve hava koşullarına aldırmaksızın bundan sonra da yapmaya devam edecek.” dedi.

Sonrasında 2’nci Ordu Taktik Komuta Merkezini ziyaret ederek Ramazanın arife gününde son iftarını Mehmetçiklerimizle bir arada koranavirüs

 

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.