Mevsimlik işçiler gelemeyince yetişen soğanlar tarlada kaldı.

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Amik Ovasında 25 bin dönümde yetişen soğan, çevre illerden gelen mevsimlik işçiler, corona virüs dolayısıyla hasat yapmak için gelemeyince yetişen soğanlar tarlada kaldı.

Tarlada kalan soğanları gündeme getiren CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, “Bu yıl korona virüs nedeniyle çevre illerden gelen işçilerimiz Hatay ilimize gelemedi.” diyerek konuyla ilgili şu görüşlerini dile getirdi:

“Amik ovamızın bu bereketli topraklarında değerli çiftçilerimiz yılın ilk mahsülü olan soğan ürününü yetiştirdi.
Ovamızda 25.000 dönüm civarında ekili soğan arazisi mevcuttur. Her yıl bu mevsimde çevre illerden gelen mevsimlik tarım işçilerimiz hasada başlar idi. Bu yıl korona virüs nedeniyle çevre illerden gelen işçilerimiz Hatay ilimize gelemedi. Devletimizin yetkili kurumlarıyla meseleyi görüştük ve sorunları ilettik. Fakat 10 gün içerisinde soğan hasadı başlamaz ise tarladaki soğan maalesef bozulacak heder olacak. Bizler hem korona virüs tedbirlerine riayet edeceğiz hem mevsimlik tarım işçilerimizin sağlığına dikkat edeceğiz ve en kısa sürede çiftçilerimize bu desteğin sağlanmasını takip edeceğiz. Çiftçilerimizin ürettiği katma değere önem verelim ve her zaman çiftçilerimize destek olalım.”

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.