HBB karar aldı: Fakat Karayolları Genel Müdürlüğü’nün bu kararı uygulamadı”

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin “TIR faciasının” olduğu yer için önceden uyardığı ancak Karayolları’nın bu uyarıyı dikkate almadığı ortaya çıktı…

2 Nisan 2020 Perşembe günü saat 14.30 sularında Deniz Er Eğitim Alayı kavşağında corona virüsü dolayısıyla polisin yaptığı uygulama noktasında freni tutmayan bir tırın sırada bekleyen araçlara çarpması sonucu meydana gelen ve  6 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan TIR faciasının ardından Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin 2016 yılında kazanın yaşandığı yere kaçış rampası yapılması için karar aldığı fakat Karayolları Genel Müdürlüğü’nün bu kararı uygulamadığı ortaya çıktı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İskenderun’da yaşanan ve 6 kişinin ölümüne yol açan tır faciasındaki sorumluluğun Hatay Büyükşehir Belediyesi’nde olmadığını, sorumluluğun Karayollarında olduğunu söyledi. Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) 2016 yılında kazanın yaşandığı yere kaçış rampası yapılması için karar aldığı ve bu karara Karayolları 53. şube şefliği temsilcisinin de imza atmasına rağmen kararın gereğinin yerine getirilmediğini açıklayan  Başkan Lütfü Savaş, kaçış rampasının da Ak Partili vekiller tarafından da engellenmeye çalışıldığı ile ilgili görüşlerini dile getirdi.

LÜTFÜ SAVAŞ CANLI YAYINDA AÇIKLADI

Lütfü Savaş canlı yayın konuğu olduğu HRT ekranlarından konuya ilşkin önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Savaş, kazanın yaşandığı yerde sorumluğun karayollarında olduğunu ifade ederek ” gereğini yapmayan tek merci karayollarıdır. O da iktidarın emrinde çalışan karayollarıdır. Hem 18 yıldır karayollarını yöneteceksin hem de tutup topu başkasına atacaksın. Ey AK Partili milletvekili kardeşlerim bu karayolları sizin fakat sahip çıkamadığınız için bir çok insan hayatını kaybediyor. Sonra da başkasına iftira atıyorsunuz. Kul hakkıyla gidersiniz Rabbim Kul hakkıyla gelmeyin diyor. İki günlük siyaset için vicdani değerlerinizi bir tarafa bırakmayın. Önce iğneyi kendinize batırın. Karayollarına çeki düzen verin ”dedi.

Hatayın İskenderun ilçesinde Deniz Er Eğitim Alayı mevkiinde Belen istikametinden gelen ve freni devre dışı kalan  33 CSF 03 plakalı zeytinyağı yüklü tırın şoförü Bayram Avcıoğlu, kazanın ardından göz altına alınmıştı.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.