Üretime ara verme kararı alan EKİNCİLER’de “işten çıkarmalar olmayacak”

Published on:  /   Yorum yapılmamış

“Evde hayat var” çağrısına destek veren EKİNCİLER DEMİR ÇELİK, çalışanlarının sağlığını güvence altına alma konusunda en üst düzeyde hassasiyet göstererek üretime ara verme kararı aldı.

Yarından itibaren kademeli olarak üretime ara vereceğini açıklayan EKİNCİLER DEMİR ÇELİK, çalışanlarının sağlığını güvence altına alma konusunda en üst düzeyde hassasiyet göstereceğini belirterek “bu süreçte hiçbir çalışanımız işten çıkarılmayacaktır.” şeklinde  üretime ara verme kararını kamuoyuna duyurdu.

Serpil KORKMAZ

Karar; Ekinciler Demir ve Çelik San. A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Haluk Ekinci adıyla kamuoyuna duyuruldu.  Başkan Haluk Ekinci, açıklamasında;

“Ekinciler Holding olarak, tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına almış olan korona virüs (COVID-19) salgını nedeniyle, çalışanlarımızın sağlığını korumaya yönelik tedbirler kapsamında, başta EKİNCİLER DEMİR ÇELİK SAN. A.Ş. olmak üzere, 26 Mart tarihinden başlamak üzere, kademeli olarak tüm şirket ve ünitelerimizde, üretime ara verme kararı aldık. Bu, şirketler, çalışanlar ve devletimiz tarafından, güç birliği içerisinde yönetilmesi gereken bir süreçtir. Sağlık Bakanlığının kamuoyuna duyurduğu korona virüsün yayılmaması yönündeki tavsiyeleri de dikkate alınarak, toplumsal sorumluluklarımız çerçevesinde, bizde EKİNCİLER olarak, zorda olsa bu kararı almayı uygun gördük.  Bu süreçte hiçbir çalışanımız işten çıkarılmayacaktır. Hep beraber omuz omuza vererek en kısa sürede bu zor süreçten çıkacağımıza inanıyorum.” dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.