TAHTAKÖPRÜ HIZLA DOLUYOR TAHRAKÖPRÜ YAZ’A HAZIR

Published on:  /   Yorum yapılmamış

AK Partili Yayman: “Tahtaköprü Barajı’nda yazın birinci ve ikinci ürün sulaması için yeterli su depolandı”

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, yükseltme çalışmaları tamamlanan Tahtaköprü Barajı’nda yazın 1 ve 2’inci sulama için yeterli depolamanın olduğunu söyledi.. Amik ovasındaki çiftçilerin içi rahat olsun. Bu yıl inşallah su sorunu yaşanmayacak…

Yayman, geçtiğimiz yıl set yükseltme çalışmaları tamamlanan ve su tutmaya başlayan Tahtaköprü Barajı ile ilgili yaptığı açıklamada, barajda şuan 117 milyon m³ su tutulduğunu kaydetti.

Barajın hızla dolduğunu dile getiren Yayman, K. Maraş Menzelet ve Kılavuzlu Barajlarından su gelmese dahi mevcut doluluk düzeyiyle Tahtaköprü’nün yaz’a hazır olduğunu belirtti.. 

Barajın su tutması sonucu Amik Ovası’nın da taşkından korunduğunu vurgulayan Yayman, “Hassa ve Kırıkhan’da yazın 1 ve 2’inci ürün için sulama suyu da şimdiden depolanmış oldu. Barajımız Amik Ovası’na inşallah bereket dağıtacak.” dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.