YAZICI’YA TÜRK METAL İMZASI

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Türk Metal Sendikası’nın 6 aydır süren Toplu İş Sözleşmelerinde Türkiye’de yapılan MESS grup sözleşmeleri altında bir zammı kabul etmeyen Türk Metal Sendikası, Yazıcı’ya imzasını attı.019-2021 Grup Toplu İş Sözleşmesi sürecini değerlendiren İskenderun 1 Nolu Şube Başkanı Çakır Varan, Yazıcı Demir Çelik’, “bu zafer hepimizindir” dedi.

Yazıcı Demir Çelik’te çalışanlarla bir araya gelen Başkan Varan’ı, yüzlerce üye büyük bir coşku ve heyecanla karşıladı.

Türk Metal Sendikası İskenderun 1 Nolu Şube Başkanı Çakır Varan, “Sonunda MESS grup sözleşmeleri altında bir zamma imza atılmadı. Buna göre, ilk 6 aya işçi saatlik ücretlerine yüzde 17 zam yapılacak. İkinci 6 aya yüzde 6 zam yapılmakla birlikte, haricinde almakta olduğunuz sosyal haklara yüzde 20 yapılacak. Bu kapsamda birinci yıl toplam ortalamada yüzde 25,50 ücret zammına, yani büyük bir zafere imza atmış olduk. Bununla beraber tamamlayıcı sağlık sigortasını da işveren ödeyecek. Bundan sonra bankalardan aldığınız promosyonlar da hesaplarınıza yatacak. Bilmenizi isterim ki, bu zafer hepimizindir. En yeni üyesinden en eskisine kadar bütün Türk Metalcilerin bu zaferde payı vardır. Siz ne istiyorsanız, biz onu yapmaya devam edeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.