Reyhanlı Şehidini Uğurladı

Yayım tarihi:  /   Yorum yapılmamış

Suriye’nin İdlib kentinde rejim tarafından gerçekleştirilen saldırı sonucu şehit olan İsmail Akatay için cenaze töreni düzenlendi.

03.02.2020 Pazartesi günü, askerlerimize lojistik destek sağlamak amacıyla bölgede bulunan ve Suriye rejim unsurları tarafından gerçekleştirilen saldırı sonucu hayatını kaybeden sivil şehidimiz İsmail Akatay 4 Şubat 2020 Salı günü Reyhanlı ilçesi Fatma Bahadırlı Camii’nde ikindi namazına müteakip düzenlenen törenle Hatay İl Müftüsü Hamdi  Kavillioğlu tarafından  Kıldırılan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

34 yaşında ve 3 çocuk babası olan Akatay’ın cenazesinde şehit ailesini yanlız bırakmayan Hatay Valisi Rahmi Doğan,  Aile Çalışma ve Sosyal Bakan Yardımcısı Dr. Adnan Ertem ile birlikte şehidimizin tabutunun sarıldığı Türk Bayrağını, şehidimizin babası Hüseyin Akatay’a başsağlığı ve sabır dileyerek teslim etti.

Cenaze Törenine Vali Doğan’ın yanı sıra Aile Çalışma ve Sosyal Bakan Yardımcısı Dr. Adnan Ertem, Hatay Millet Vekilleri Hüseyin Şanverdi, Sebahat Özgürsoy Çelik ve Abdülkadir Özel, Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürü Selim Çelenk,  Cilvegözü Mülki İdare Amiri Salih Altun, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı J.Alb.Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz,İlçe Belediye Başkanları, Kurum İl Müdürleri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.