İSKGAD, yardım seferberliği başlattı. İlk yardımlar yola çıktı…

Published on:  /   Yorum yapılmamış

24 Ocak Cumartesi günü saat 20:55’de Elazığ merkezinden 34 km uzakta yaşanan depremin yaralarını sarmak için İskenderun Gastronomi Derneği (İSKGAD), yardım için seferber oldu.

Depremin yaralarını sarmak için yardımlaşma duygusuyla hareket eden depremin ardından çalışma yapmak gerektiğini düşünen  İSKGAD yönetim kurulu üyeleri, dernek üyeleri, hızlı bir şekilde organize olarak her üye kendi çevresini harekete geçirmek kaydıyla duyarlı İskenderunlulara ulaştı.

 İskenderun Teknik Üniversitesinden öğrencilerinde aralarında bulunduğu bir ekip oluşturuldu. Bölgede faaliyet gösteren TURSAB acente yetkilileri ile birlikte oluşturulan ekip, toplanan yardımların doğru noktalara ulaştırılması için harekete geçti.

Gıda, giyim, battaniye, ayakkabı, bot, çorap, ısıtıcı, hijyen malzemelerine kadar geniş bir yelpazede toplanan yardımlar, İSKGAD Dernek binasında tek tek ayrıştırarak, kolilere yerleştirildi. Her kolinin üzerine içinde hangi malzeme olduğuna dair notlar düşüldü.

Toplanan yardımlar, taşıma işini ücretsiz yapan MNG Kargo aracılığı ile deprem bölgesine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Kampanyanın Cuma gününe kadar devam edeceğini belirten İSKGAD Başkanı Sökmen, İskenderun halkının duyarlı yaklaşımlarından dolayı teşekkür ederek desteğe olan ilgiyi memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti.

“Deprem gerçeğine göre hareket etmeli ve ulusça depreme karşı hazırlıklı olmalıyız”

İSKGAD Başkanı Gülşen Sökmen, “Halkımızın duyarlılığı merhamet duygusu başlattığımız kampanyayı büyüttü. Öyle güzel yaklaşımlara tanık olduk ki bu duyguları yaşamak depremin acılarını paylaşmak yüreklerimize biraz su serpti. Kampanyamız Cuma günü akşamına kadar devam edecek. Yapılan yardımlar ve duyarlı yaklaşımlar milletimizin dayanışma duygularının bir göstergesi. Allah herkesin hayrını kabul etsin. Herkese teşekkür ediyoruz. Deprem ülkesi olarak anılan ülkemizde deprem gerçeğine göre hareket etmeli ve ulusça depreme karşı hazırlıklı olmalıyız” dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.