Unutulmaya Yüz Tutan 100 Türk Büyüğü kitabı tanıtıldı

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Kitap Otağı Yayınevinin 2. Kuruluş Yıl Dönümü ve Unutulmaya Yüz Tutan 100 Türk Büyüğü kitabının Gala programı düzenlendi… Kitap Otağı Yayınevinin 2. Kuruluş yıl dönümü ve Unutulmaya yüz tutan 100 Türk büyüğü kitabının Gala programı İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında  gerçekleştirildi…

Programın açılış konuşmasını yapan  Kitap Otağı Genel yayın yönetmeni Aşir  Alkaç,  “Bu gün günlerden Kitap Otağı, bu gün günlerden Unutulmaya Yüz tutan 100 Türk büyüğünün Gala programındayız. 2 yıl önce yayın evimizin sahibi Numan beyle beraber yaşadığımız topraklar için neler yapabiliriz i düşünüp, yayınevini kurduk. Geriye dönüp baktığımız süreçte 67 kitap yayımlamanın haklı gururu içerisindeyiz aynı zamanda bazı ilklere imza attık. 50 yaşından sonra okuma yazma öğrenen bir annemizin kitabını ve Görme engelli bir kızımız vardı onun kitabını yayımladık. Şimdilerde üniversitelerde yardımcı kaynak kitabı olarak okutulacak  2  kitaba daha imza attık. Hatta biz olayı biraz belki de abarttık ilk okul 2. ve 3. Sınıf öğrencilerle 2 aylık bir eğitimden sonra kitap yayınlandık. Türkiye’nin dört bir tarafına bu kitaplar dağıtım firmaları tarafından dağıtıldı. Son olarak 80 tane inanmış adanmış yüreklerle beraber Unutulmaya yüz tutan 100 Türk büyüğü antoloji kitabını yayınladık. Huzurlarınızda öncelikle onlara teşekkür ediyorum.  Yurt içi ve yurt dışından yazarlarımız var. Bir kısmı. Ben onlara da saygılar sunuyor selamlarımı gönderiyorum. Bu kitabın tüm geliri ise şehit ve gazi aile yakınlarına aktarılacaktır.” dedi.

Kitap Otağı Yayınevinin 2. Kuruluş yıl dönümü ve Unutulmaya yüz tutan 100 Türk büyüğü kitabının Gala programında minik yazarlara teşekkür belgelerini İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ve Arsuz İlçe Milli Eğitim müdürü   Ramazan Dönmez Takdim etti.  İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı  Kitap Otağı Genel yayın yönetmeni Aşir Alkaç’a  Kültürel hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, “Kitap Otağının 2. Yıl dönünü tebrik ediyorum ve daha nice  başarılı yıllar ve yayınlar diliyorum. Elde edilecek gelirin ise şehit ve gazi ailelerine yardım amaçlı hibe ettikleri için de tüm yazarlarımızı tebrik ediyorum” dedi.  İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Kitap Otağı Genel yayın yönetmeni Aşir Alkaç’a kültürel hizmetlerinden dolayı plaket takdim etti.

Unutulmaya yüz tutan 100 Türk büyüğü kitabının mimarı olan ve İstanbul’dan programa katılan Behiye Yılmaz da söz alarak, “ Bir Türk çocuğu olarak Türk tarihinin daha iyi bilinmesi gerektiğini düşünerek yola çıktık. Biz bu toprakları kolay  elde etmedik. Üstüne bastığımız bu topraklarda öyle canlar feda edildi ki, Türkiye Cumhuriyeti bu günlere   geldi ve biz de ne yapabiliriz dedik ve 100 öykü 100 eser olsun, herkes gönlünden bir parça koysun dedik ve  bu günlere gelindi. Basım aşaması başta olmak üzere 3 yıl büyük bir mücadele verdik. ve 80 tane adanmış inanmış insanlarla hep birlikte yola çıktık. Bu yolda bizlere destek veren Aşir Alkaç ve  herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Kitap Otağı Yayınevinin 2. Kuruluş yıl dönümü ve Unutulmaya yüz tutan 100 Türk büyüğü kitabının Gala programında Türkiye’nin dört bir tarafından İskenderun’a gelen şair, yazar ve ozanlar söyledikleri şiir ve türkülerle gönülleri coşturdular. Gala programının sonunda ise şair ve yazarlara katılım ve teşekkür belgeleri takdim edildi.

Kitap Otağı Yayınevinin 2. Kuruluş yıl dönümü ve Unutulmaya yüz tutan 100 Türk büyüğü kitabının Gala programına  İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,  İskenderun eski Belediye Başkanı Mete Aslan, İskenderun ve Arsuz İlçe Milli Eğitim müdürleri, Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör, Hizmet-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Yetim, STK Temsilcileri, Esnaf Oda Başkanları, protokol üyeleri davetliler ve Türkiye’nin değişik illerinden şair ve yazarlar katıldılar.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.