İskenderun Belediyesi Meclisinde siyasi şekillenme yeniden

Yayım tarihi:  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Belediyesi Meclisi, gündemindeki maddeleri görüşmek üzere yeni yılın ilk oturumunu yaptı. Yeni yılın ilk toplantısında İskenderun Belediyesi Meclisinde siyasi şekillenme ile siyasi parti üye sayısında değişiklik yaşandı.

MHP’li belediye Meclis üyeler inin isteğiyle yeniden şekillenen  meclis üyeliklerinin dağılımı şu şekilde gerçekleşti:

CHP : 13
AKP : 12
MHP: 5
DP    : 1

İskenderun Belediyesi Meclisi, gündemindeki maddeleri görüşmek üzere yeni yılın ilk oturumunu yaptı.

CHP Belediye Meclis üyesi Hanifi Karakuş’un Meclis üyelerine toplantı öncesi baklava ikramı ile toplantı başladı.

İskenderun’da düzenlenecek olan kitap fuarının Hatay’ın tüm ilçelerinde tanıtımının yapılacağı belirten İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,  Hatay geneline hitabedecek  fuara 60 yazarın katılımıyla gerçekleşeceğini söyledi. İskenderun’un en büyük sorununun ulaşım olduğunu bu sorunun gündemdeki yerini koruduğunu söyleyen Başkan Tosyalı, “Ukome’ye güzergâhlar hakkında Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne 16 maddelik dilekçe verdik. HBB Meclis gündeminde ana gündem maddesi olarak görüşülecek. Kurumun muhatapları tarafımıza görüş bildirdi. Trafik sorununu bertaraf etmeye çalışıyoruz” dedi.

2020- 2023 yılları arasında, 45 mahallede bulunan yol ve kaldırımlara parke döşenmesi hizmet alımı için Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’ya yetki verdi. Çalışmaların sorunsuz yürümesini istediğini ifade eden Başkan Fatih Tosyalı, 45 mahallede tüm kaldırım ve parke çalışmalarının sorunsuz yürümesini istiyorum. Halen bir çok yerde kaldırım yok, gördükçe şaşırıyorum. Her şeyi, işçilik dahil 18 liraya yaptıracağız. Böyle bir fiyat Türkiye’de yok. 6’lık parke 18 liraya, 8’lik parke 19 liraya mal olacak.” dedi.

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, “İskenderun Belediyesi, M tipi kapalı ve açık ceza infaz kurumu iş yurdu müdürlüğü ile protokol kapsamında, yer tahsisi yaptık.” dedi.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı “Göreve geldiğimiz ilk günden bugün kadar kıymetli hemşerilerimize en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz. Bu çerçeve kimseyi ayırt etmeden herkese her bölgeye eşit hizmet götürüyoruz. Yeni yılda da hizmetlerimiz artarak devam edecek.  Kent içerisinde bozuk yol kaldırım bırakmayacağız. Asfalt ihalemizi gerçekleştirdik. Spor tesislerimizin yapımına kısa bir süre başlayacağız. Buna benzer birçok faaliyetimize yıl içerisinde devam edeceğiz.” dedi.

Denetim Komisyonu Seçildi

Denetim Komisyonunda görev yapmak üzere üye sayısının belirlenmesi ve üye seçimi ile ilgili Yazı İşleri Müdürlüğü teklifi sonucunda yapılan gizli oylamada Bestami Kılınç (CHP), Erdem Ünlü Çetinkaya (Ak Parti) ve İbrahim Yavuz (MHP) seçildi.

Meclisin Tatil ayının belirlenmesi ile ilgili Yazı İşleri Müdürlüğü teklifi sonucunda yapılan oylamada tatil yapılmamasına karar verildi.

2020 Yılı için 2006 yılı ve öncesinde Belediyemizde geçici işçi statüsünde çalışmakta iken, sözleşmeye geçmeyi kabul etmeyen işçiler için 5620 Sayılı Kanunun Geçici 1. Maddenin 2. fıkrası kapsamına dahil 9 adet geçici işçinin vizelerinin yenilenmesi ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

Belediyemiz bünyesinde 2020 mali yılında sözleşmeli statüde çalıştırmaya devam edilmesi düşünülen 31 adet sözleşmeli personelin 2020 yılında ödenecek olan unvanlarının karşılığında gösterilen (devletin belirlediği ek ödemeler haricinde) net ücretlerinin belirlenmesi ve sözleşmelerinin yenilenerek çalıştırılmaları ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

İlçemiz sınırları içerisinde bulanan yol ve kaldırımlara parke taşı döşenmesi hizmet alımının İskenderun M Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü ile protokole bağlanarak 2020-2023 yılları arasında hizmetin alınmasını sağlamak amacı ile gerekli meclis kararının alınması ve protokolün imzalanması için Belediye Başkanı Mehmet Fatih Tosyalı’ya yetki verilmesi ile ilgili Fen İşleri Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.