GÜVENLİ VE MODERN TOPLU ULAŞIM ARSUZ’DA

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hatay Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma ve rehabilitasyon çalışması kapsamında modern, konforlu ve güvenli toplu ulaşımın sağlanması için dönüşüm projelerini tek tek hataya geçiriyor.

İl genelinde devam eden toplu taşıma rehabilitasyon çalışmalarında Arsuz’da faaliyet gösteren 245 hak sahibi üyeyi kapsayan proje açıklanarak gerekli UKOME kararları alındı.

Vatandaşların modern, konforlu, engelli erişimine uygun; 65 yaş ve üzeri, %40 ve üzeri engelli ve kısıtlı vatandaşların ücretsiz toplu taşım hizmetinden faydalandığı tipte araçlar ile bu hizmetin verilmesi amaçlanarak yeni ve yaşı küçük araçlar hizmete girecek.

Projenin hayata geçmesiyle birlikte elektronik ücret toplama sistemi de uygulamaya konacak ve Arsuz’daki vatandaşlar da Hatay Kart uygulamasından faydalanabilecek. Ayrıca Arsuzlu vatandaşlar Hatay Kart sayesinde aktarma indirimlerinden de yararlanarak ekonomik ulaşımın rahatını yaşayacak.

Hayata geçirilen proje ile hem vatandaşlar nitelikli ulaşım hizmeti almış hem de şehir merkezindeki trafik rahatlamış olacak.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.