Olası Afete Karşı Payas’a “Toplanma Alanı Tabelası”

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Payas’da Belediyeye ait 16 adet parka Fen İşleri Müdürlüğü ”Toplanma Alanı Tabelası” çalışması yaparak halkın görebileceği alanlara bilgilendirme amaçlı tabela astı.

Hatay Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün talebi doğrultusunda, Payas Belediyesi, Belediyeye ait 16 adet parka  ”Toplanma Alanı Tabelası” yaptırılarak uygun yerlere yerleştirilmesi ile yangın veya deprem gibi acil durumlarda alanı elektrik hatları, trafik veya farklı tehlike kaynaklarının olduğu alanların uzağında halkın güvenli olarak toplanabileceği alanları belirlemiş oldu.

Toplanma noktası olarak belirlenen alan binalardan güvenli bir uzaklıkta, toplanma noktası oluşturmanın altında yatan asıl amaç çalışanların ve ziyaretçilerin acil durum tehlikelerinden uzak bir alanda güvenli şekilde toplanmasının sağlaması olduğu ifade edildi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.