Kimlik Kartı, Pasaport ve Sürücü Belgeleriile İlgili Asılsız Haberler Hakkında Duyuru

Published on:  /   Yorum yapılmamış


T.C. Kimlik Kartı, Pasaport ve Sürücü Belgesi değerli kâğıt ve harç bedellerinin her yıl olduğu gibi 2020 yılı içerisinde de yeniden değerleme oranında artış yapılarak güncelleneceği, halen kullanılmakta olan nüfus cüzdanlarının T.C. Kimlik Kartı alıncaya kadar geçerli olduğu, sürücü belgeleri için mevcut uygulamada herhangi bir değişiklik yapılmadan yenileme işlemlerine devam edileceği, vatandaşlarımızın asılsız haberlere itibar etmemeleri,  kamuoyuna saygıyla duyurulur.2020 yılına yaklaşırken eski kimlik sahiplerinin kafalarında birtakım soru işaretleri oluştu. Yeni yılla birlikte eski kimliğin süresinin biteceğini düşünenler “Eski kimlik son tarihi ne zaman?” sorusunu yöneltiyor.”

EKİ KİMLİK SON TARİHİ NE ZAMAN?

Yeni kimlik kartlarının süresi 10 yıl olacak. Eski kimlikler 2023 yılına kadar kullanılabilecek. Bu nedenle vatandaşların 2020 yılına kadar kimliklerini yenilemeleri gerekiyor.

KİMLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Kimlik kartı başvuruları, “ekimlikrandevu.nvi.gov.tr” internet sitesinden, “Alo 199” çağrı merkezinden randevu alınarak veya randevusuz ilçe nüfus müdürlüklerine, yurt dışında ise dış temsilciliklere gidilerek yapılabiliyor.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.