Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti finanse etti… “Yeni Bir Söylem ve Diyaloğa Doğru”projesi eğitimi başladı

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin girişimleriyle Hrant Dink Vakfı’nın koordinatörlüğünde bu gün başlayan “Yeni Bir Söylem ve Diyaloğa Doğru” projesi 8 Aralık Pazar günü öğleden sonra tamamlanacak.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen proje, Hrant Dink Vakfı’nın koordinatörlüğünde; Toplum Gönüllüleri Vakfı, Hayata Destek Derneği ve Sabancı Üniversitesi ortaklığında yürütülen “Yeni Bir Söylem ve Diyaloğa Doğru” projesi bu gün İstanbul’da başladı. İstanbul, Hatay veya Şanlıurfa’da faaliyet gösteren kamu, medya ve sivil toplum kuruluşlarından temsilcilerinin katıldığı “Eğitmen eğitimi”,  8 Aralık 2019 tarihinde sona erecek.

Türkiye’de bir arada yaşama imkânını güçlendirmek için kamu, sivil toplum ve medya sektörleri arasındaki işbirliğini arttırarak, Suriyeli mültecilere yönelik ayrımcılığı ve ayrımcı söylemleri sorgulamayı ve farklılıklara saygılı yeni bir dil ve söylemi desteklemeyi amaçlayan proje ile: insan hakları ilke ve değerleri, ayrımcılık ve ayrımcılıkla mücadele yöntemleri, göç farkındalığı, mülteci hakları, ilkeli habercilik, nefret söylemi ve alternatif söylem konularını içeren oturumların yanı sıra eleştirel düşünme, aktif dinleme ve iletişim, sunum teknikleri gibi katılımcıların eğitmenlik becerisi edinmelerini hedefleyen oturumlardan oluşuyor.

Katılımcıların deneyimlerini dinleme ve kendi deneyimlerini paylaşma alanlarını da bulduğu çalışmalar interaktif ortamda gerçekleşiyor.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.