“YAYA GEÇİDİ NÖBETİ ETKİNLİĞİ”

Yayım tarihi:  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Kaymakamı  İskender Yönden ve İskenderun  Belediye Başkanı M.Fatih Tosyalı’nın katılımıyla, 02 Ekim 2019 Çarşamba günü saat:13.30’da Sahil Mevkii İş Bankası Sahil Şubesi önündeki yaya geçidinde “Yaya Geçidi Nöbeti” farkındalık etkinliği yapılacak.

İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferit Gül ve İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş’in katılımıyla, İskenderun Ulucami Caddesinden  Havuzlu Çarşıya geçiş noktasındaki yaya geçidi ile Şehitpamir Caddesini – Doktorlar Caddesine bağlayan mevkii (Havuzlu Çarşı – Palmiye Eczanesi önü) yaya geçidinde icra edilecek.

 

2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 74. Maddesinde 26 Ekim 2018 tarihinde yapılan düzenlemeyle birlikte 2019 yılı “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” ilan edilmiş ve İçişleri Bakanlığımızın talimatı üzerine Türkiye Cumhuriyeti Devletinin tüm unsurları ile farkındalık eylemi düzenlenerek 06 Şubat 2019 günü  saat 12.00 – 13.30 arasında ülkemiz genelinde eş zamanlı olarak etkinlikler icra edilmişti.

Bu konuda icra edilen uygulamaların devamı niteliğinde olmak suretiyle, devlet idaresi olarak yaya güvenliğinin takipçisi ve bu doğrultuda nöbette olduğumuzu göstermek amacıyla 02 Ekim 2019 Çarşamba günü saat: 13.00 – 15.00 arasında “YAYA GÜVENLİĞİNİN NÖBETÇİSİYİZ” sloganıyla  İskednerun’da okullar  başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarının hizmet binaları önünde ve diğer yaya geçitlerinde kurum amirlerinin de bizzat katılımıyla “Yaya Geçidi Nöbeti” farkındalık etkinliği gerçekleştirilecek.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.