Tarihi Belen Geçidinde  Aşureyle “Kardeşlik Vurgusu”

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Muharrem ayı etkinliği kapsamında Belen Atatürk Parkında, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, Belenli vatandaşlara ve Belen Geçidini kullanan şoför ve yolculara aşure dağıttı.

Aşure; paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve sevginin ifadesidir diyerek, aşure dağıtımı yapan Belediye Başkanı İbrahim Gül, “Rabbim bizlere bu yıl da muharrem ayını görmeyi nasip etti. Yapılan aşure aslında birlik ve bütünlük simgesidir. Aşure içerisine konulan birbirinden farklı lezzetin bir arada çok daha güzel bir tat vermesidir. İşte bu da Anadolu’dur, dostluktur, kardeşliktir, vatan sevgisidir. Bizler faniler olarak elbet bir gün bu dünyadan göçüp gideceğiz, ama Alevisi, Kürdü, Çerkezi, Arabı, Hristiyan, Türkü ve tüm milletleriyle Anadolu’da her zaman kardeşlik iklimini diri tutacağız. Rabbim tüm Müslümanların ve insanların yaptığı ibadetleri kabul eylesin” İfadesini kullandı.

Aşure dağıtım proğramına, MHP Belen İlçe Başkanı Seyfullah gürbüz, belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları, birim müdürleri, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

 

 

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.