HATAY’ DA SOSYAL UYUM ÇALIŞTAYI

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK)  iş birliği ile düzenlenen Diyanet İşleri Başkanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı personeline yönelik “Sosyal Uyum Çalıştayı-6” 12 Eylül 2019 Cuma günü Hatay’da gerçekleştirilecek.

 

Uluslararası koruma ve geçici koruma kapsamında bulunan yabancılarla ev sahibi toplumun sosyal uyumunu arttırmak amacıyla düzenlenen çalıştay; Vali Yardımcısı Yusuf İZCİ, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim  Dairesi Başkanı Dr. Aydın Keskin KADIOĞLU, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal KARAHAN, İl Müftüsü Hamdi KAVİLLİOĞLU, Hatay İl Göç İdaresi Müdürü Mustafa Cengiz BİLEN’in  katılımı ile gerçekleştirilecek.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Göç Uzmanı Ali Rıza BEŞKAT’ın Yabancıların Sosyal Uyumları ve Doğru Bilinen Yanlışlar konusunda sunum yapacağı çalıştayda; Yabancıların Hakları, Yükümlülükleri , Eğitim ve Din Hizmetlerinden Etkin Sunumu konularında ilgili kişilerce de bilgilendirme sunumları yapılacak.

Soru-cevapların da yer alacağı çalıştay iki oturum şeklinde gerçekleştirilecek. Toplam 17 ilde düzenlenmesi planlanan Diyanet işleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı personeline yönelik düzenlenen Sosyal Uyum Çalıştayları farklı illerde de devam edecek.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.