Belediye Başkanı TEHDİT değil, hizmet eder..

Published on:  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Veysel Cıncık, ’ın, bir işyeri açılışında şahsına yönelik sarf ettiği “Bekir Altan ile ilgili bir şey yazarken dikkatli olacaksın” şeklindeki tehditvari sözlerine tepki gösterdi.

Başkan Cıncık’ın İGC Basın merkezinde düzenlediği basın toplantısına çok sayıda gazeteci katıldı. Olayın gelişimini detayları ile meslektaşlarına aktaran Başkan Cıncık, “Hatırlayacağınız üzere, yaklaşık bir buçuk ay önce sosyal medyada bir paylaşım yapmış, Sn. Bekir Altan’ın 105 yaşında vefat eden dedemizin cenazesine katılmaması nedeniyle duyduğumuz üzüntüyü dile getirerek sitemde bulunmuştum. Geçtiğimiz hafta Payas’da bir iş yerinin açılışına katıldım. Belediye Başkanımız Bekir Altan’da oradaydı. Selamlaşma esnasında elimi kuvvetlice sıkarak “Bekir Altan ile ilgili bir şey yazarken dikkatli olacaksın” şeklinde tehditvari bir söylemde bulundu.” dedi. Bu gelişmelere açılışta bulunanların tanık olduğunu aktaran Cıncık, Başkan Altan’ın bu yaklaşımının kendisini üzdüğünü ifade etti.

İGC Başkanı Veysel Cıncık, özellikle seçilmişlerin, öz eleştiriye açık olması gerektiğine dikkat çekerek, “5 dönemdir halkın teveccühü ile Payas Belediye Başkanlığı görevini yürüten Bekir Altan, her daim basın mensupları ile iyi diyaloglar kuran bir siyasetçidir. Hep desteğini gördük, destek verdik. Neden böyle bir yaklaşımda bulunduğuna bir anlam veremiyoruz” dedi.

 

 

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.