Hurda Malzemelerden Kaplumbağa Heykeli yaptı

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hatay İli Reyhanlı ilçede Mozaik heykeli sanatçısı Merven Altınorak’ın kızı Dilara Altınorak hurda malzemelerden kaplumbağa heykeli yaptı. Dilara Altınorak, heykel çalışmalarını, heykel için kullandığı malzemeler ve bundan sonraki süreçte hedefleri ile ilgili şunları  söyledi.

Dilara Altınorak Yaptığı heykel ile ilgili olarak gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi:
” 19 yaşındayım 5 yıl resim eğitimi aldım ve mozaik sanatıyla da uğraşıyorum. Yaklaşık bir aydır metal hurda heykeli yapıyorum. Mozaik ve metal hurda heykeliyle babam sayesinde tanıştım. Bu yolda babam Mervan Altınorak bana öncü oldu. Bu yolda yüksek hedeflerim var ve bu alanda başarılı olacağıma inanıyorum. Sanat beni dinlendiriyor bir iş olarak değil hayatımın bir parçası olarak görüyorum. Diğer gençlerinde sanatla uğraşmasını şiddetle tavsiye ediyorum vakitlerini sanat gibi değerli işlere ayırmalarının daha faydalı olabileceğini düşünüyorum. Devletimizin de bana çıkacağı destekle gençlere örnek olacağıma inanıyorum. Kaplumbağayı yapmak için dişli, zincir, vida, buji ve fren balatası dahil yaklaşık 800 parça hurda kullandığını anlatan Dilara Altınorak, “Babamı örnek aldım. Yaptığı çalışmaları yakından takip ettim. Babam gibi bir sanatçı olmak için kolları sıvadım ve 20 günlük çalışma ile kara kaplumbağası yaptım. Şimdi sırada kartal heykeli var ve daha sonra da hurda malzemeleri ile daha farklı eserler yapacağım”

 

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.