“Uyum Mahalle Buluşmaları” Hatay’da Gerçekleştirilicek

Published on:  /   Yorum yapılmamış

“Uyum Mahalle Buluşmaları” Hatay’da Gerçekleştirilicek

T.C İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliği ile düzenlenen “Uyum Mahalle Buluşmaları”nın 16.sı 22 Ağustos 2019 Perşembe günü Hatay’da gerçekleştirilecek.

Yerel halk ve yabancıların bir araya geleceği buluşma; Hatay Vali Yardımcısı Aydın TETİKOĞLU, GİGM Genel Müdür Yardımcısı Dr. Gökçe OK,  GİGM Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı Dr. Aydın Keskin KADIOĞLU, UNHCR Hatay Ofis Müdürü Rehaneh SHAKİBAİ, Hatay İl Göç İdaresi Müdürü Mustafa Cengiz BİLEN, çok sayıda bürokrat, yerel halk ve yabancı misafirin katılımı ile gerçekleştirilecek.

Açış konuşmaları ile başlayacak olan Mahalle Buluşmaları etkinliğinde; halk oyunları gösterisi, Suriyeli çocuklardan oluşan koro dinletisi ve doğru bilinen yanlışların anlatıldığı video sunumu da yer alacak.

 

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.