REKTÖR ADAYI ÖZCAN ‘’İDDİALI ÇALIŞMALARA HAZIRIZ’’

Published on:  /   Yorum yapılmamış

  1. Eylül ayında yapılacak seçimlerde İSTE Rektör adayı olan Prof. Dr.Tahir Özcan, Sayın Cumhurbaşkanı’nın kendisini seçmesi halinde, ekibiyle birlikte basının da desteği ile çok güzel çalışmalara imza atacağını söyledi.
    Genç ve dinamik bir Üniversite olan İSTE’yi çok daha ileri seviyelere taşıyacağını belirten Özcan, şu açıklamayı yaptı:
    ‘’Ülkemizin genç ve dinamik üniversitelerinden biri olan İskenderun Teknik Üniversitesi için; Ülkemizin ve toplumumuzun sahip olduğu değerlerimizi sahiplenen. kurumsal değerlere sahip köklerini yerelden alıp evrensele hitap eden. özgür, yaratıcı ve eleştirel düşünen hukuki ve etik değerleri içselleştiren. çevresine ve doğaya saygılı. özgüvenli bilimsel. sosyal ve kültürel açıdan mesleki ve sosyal sorumlulukları başarıyla yerine getirebilecek genç bireyler yetiştirmek. Yerelden başlayıp evrensele yönelik bilimsel verileri kullanarak ve teknoloji üreterek ülkemiz ve tüm insanlığın hizmetine sunmak. Bilim, sanat ve kültürümüzün bölgemiz ve toplumumuzun hizmetine sunmakta yardımcısı ve öncüsü olma misyonunu taşıyacak.
    İskenderun Teknik Üniversitesi’nin vizyonu yerelden evrensele doğru eğitim, öğretim ve araştırmada öncü konumuyla geleceği görüp, buna göre yönlendirebilen bir üniversite olmaktır. Hedefimiz;Eğitim ve öğretim deneyimini yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımlarla çeşitlendirmek, yaratıcı, yenilikçi, bilimsel ve araştırmacı kültürü güçlendirerek ülkemizin dünyanın öncü araştırma üniversiteleri arasında yer almasını sağlamak, akademik, bilimsel ve kültürel faaliyetlerimizle bölgemiz ve ülkemizin daha iyi bir geleceğinin şekillenmesine katkıda bulunmaktır.
    İskenderun Teknik Üniversitesi ailesi olarak katılımcı bir üniversite olacağımızı beyan ederek. özellikle bölgemizin kamu kurumları, yerel yönetimleri, sivil toplum kuruluşları ve işverenleri ile her daim görüş alışverişinde bulunup ileriye doğru karar alma sürecinde işbirliği içerisinde bulunacağız. Amacımız üniversitemizin öncülüğünde uluslararası düzeyde ikili işbirliklerini gerçekleştirip bilimsel olarak uluslararası ve Avrupa birliği fonlarından daha çok faydalanmak olacaktır. Bölgemizin ekonomisine ve kültürüne katkı sağlamak amacıyla Erasmus ve diğer ikili işbirliklerine daha çok önem vereceğiz. Bu konuda sahip olduğumuz zengin kültürümüz ve coğrafi konumumuz sayesinde dünyada sayılı üniversiteler arasında olma hedefimiz bulunmaktadır. ‘’

ÖZGEÇMİŞİ
21 Mayıs 1979 Şanlıurfa doğumlu olan Prof. Dr. Özcan, ilk, orta ve lise öğrenimini Şanlıurfa’da tamamladı. 2000 yılında Mustafa Kemal Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’nden (İskenderun) mezun oldu. Akademik kariyerine 2002 yıllında Mustafa Kemal Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’ne araştırma görevlisi olarak adım attı. 2004-2007 yılları arasında Lige Üniversitesi’nde doktora eğitimini tamamlamıştır. Mustafa Kemal Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’nde 2009’da yardımcı doçent, 201 l’de x olarak çalıştıktan sonra, 20l5 yıllında İskenderun Teknik Üniversitesi’nin kurulmasıyla birlikte doçent olarak çalışmaya devam edip 2017 yılından itibaren İskenderun Teknik Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi’nde profesör olarak çalışmaya devam etmektedir.
20ll-2017 yılları arasında fakülte kurulu üyeliği ve fakülte yönetim kurulu üyeliklerinde görev almıştır. Sivil toplum kuruluşlarında üyelik ve yöneticiliği bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde ve kongre tebliğ kitaplarında basılmış yüzün üzerinde eseri bulunmaktadır. ‘l’ürkçe yazılmış üç kitabı, İngilizce yazılmış iki kitap bölümü ve editörlüğünü yaptığı iki kongre tebliğ kitabı bulunmaktadır. Uluslararası düzeyde düzenlenen üç adet sempozyumda başkan olarak görev almıştır.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.