“Gazetelerin her satırı darbecilere en anlamlı cevapltır”

Yayım tarihi:  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ve Küresel Gazeteciler Konseyi işbirliğinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Basın Merkezinde sergi düzenlendi. Sergide Anadolu basınının darbelere karşı tepkisi dile getirildi.

Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı Mehmet Ali Dim ve İskenderun Gazeteciler Cemiyeti başkanı Veysel Cıncık’ın koordinasyonunda açılan sergi günün anlam ve önemini yansıtan gazete başlıkları dikkat çekti…

Edirne’den Kars’a, Samsun’dan Adana’ya kadar Türkiye’nin her köşesinde, hain darbe girişimine tepki gösteren Anadolu gazetelerinin 1. Sayfalarının yer aldığı serginin açılışına, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, 39’uncu Mknz.P.Tug.K. Tuğgeneral Alpaslan Kılınç, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, (İSTE) İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Türkay DERELİ, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikol, Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe, Sahil Güvenlik Grup Komutanı SG Bnb.Oğuz Emre ÇİÇEK, İlçe Jandarma Komutanı Yzb.Ferit Gül, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İskenderun Müftüsü Osman Şekerci, HBB Genel Sekreter yardımcısı Taygun Cantürk, İTSO Başkanı Levent Yılmaz, ATSİAD Başkanı Yusuf Yılmaz, Ticaret Borsası Genel Sekreteri Engin Vayısoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin, AK Parti İlçe Başkanı Abdülkerim Güven, MHP İlçe Başkanı Turan Bozkurt, STK temsilcileri, Belediye Başkan Yardımcıları ve kalabalık bir topluluk katıldı.
Açılış kurdalesinin kesilmesinden sonra gezilen sergiyle ilgili konuklara bilgi veren İGC Başkanı Veysel Cıncık, ‘’Hain darbe girişimine Türkiye’nin her köşesindeki yerel gazeteler de aynı şiddetle tepki gösterdiler. Gazetelerimizin her satırı darbecilere en anlamlı cevapları vermiştir. Darbelerin Türkiye’yi ne hale getirdiğini iyi biliriz’’dedi.
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden de böyle bir sergiyi düzenledikleri için İGC Başkanı Veysel Cıncık’ı kutladı. Yönden, bu gazeteler ibret dolu. Her satırı adeta tarih. Halkımızın bunları görmesi çok önemli. Allah, Türk Milletine bir daha böyle acılar yaşatmasın. 15 Temmuz şehitlerimize Allah’tan Rahmet diliyoruz’’dedi. Belediye Başkamı Fatih Tosyalı da serginin çok başarılı olduğunu belirterek, Veysel Cıncık’ı kutladı. Halka açık olan sergi 2 gün sürecek.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.