Reyhanlı Patlamasında “Cuma’dan çıkanlar hedefti” iddiası

Yayım tarihi:  /   Yorum yapılmamış

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde seyir halindeki otomobilde meydana gelen patlamada iki  kişi olay yerinde bir kişi de hastanede olmak üzere 3 kişi öldü. Yapılan incelemede motoru 60 metre uzağa fırlayan aracın bomba yüklü olduğu, araçtaki patlayıcının düzeneğe bağlandığı, otomobilin Suriyelilere ait olduğu ve geçici Türk plakası takılı olduğu patlamada ölenlerin parmak izi alınarak geçici kimlik kartı (biyometrik kimlik) verildiği ve Türkiye’de yaşadıkları öğrenildi. Araç sahibinin de Suriyeli olduğu ayrıca uzaktan kumandalı sistem düzeneğinin de bulunduğu tesbit edildi.

Dün saat 13.00 sularında meydana gelen olayla ilgili olarak aracın içindeki bomba düzeneği ve eylem şeklinin DEAŞ’ı işaret ettiğini belirten yetkililer, hedefin ve aracın güzergahının neresi olabileceği yönünde detaylı çalışma yürütüldüğünü belirttiler.

 

Fatih Sultan Mehmet Camii’nde 50, Reyhanlı Kaymakamlık binasına ise 700 metre mesafede meydana gelen patlamanın ürküten ihtimali hedefe giderken patladı!  Camiden Cuma namazından çıkanları hedef aldığı iddilarının dile getirildiği patlamada diğer olasılık YPG’nin de üzerinde durulduğu ifade ediliyor.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.