İSTE’nin HBB’den talepleri var!

Yayım tarihi:  /   Yorum yapılmamış

 “Üniversitemize vizyon kazandırmalı planlıyoruz” diyen İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, üniversitenin yollarının asfaltlanması çevre düzenlemesi konusunda Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin desteğini beklediklerini ifade etti.

İskenderun Teknik Üniversitesi ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle geçtiğimiz günlerde düzenlenen ‘İskenderun Mekânsal Gelişim Çalıştayında konuşan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, kentin değişimine ve gelişimine katkı sunmayı amaçladıklarını belirtti.

Çalıştayın açılış törenine katılan HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın Danışması Ömer Faruk Çelebi ve HBB yetkililerinin de hazır bulunduğu çaluıştayda konuşan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, “Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden bazı taleplerimiz var. HBB’den  Üniversitemizin sınırları içerisindeki yolları asfaltlanmasını, çevre düzenlemesi peyzaj  çalışmaları yapmasını bekliyoruz. Çevresel estetik diyoruz iskenderun belediyesi ile iskenderun teknik üniversitesi desteğiyle televizyon kazandırmayı planlıyoruz dedi. Aynı desteği Hatay Büyükşehir Belediyemizden de bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’nın göreve geldiği günden bu yana Üniversiteye önemli destekleri olduğunu ifade eden İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, “Sağolsun İskenderun Belediye Başkanımız Üniversitemize destek oluyor. İskenderun Belediyesi ile İskenderun Teknik Üniversitesi desteğiyle üniversiyemizi vizyon sahibi bir üniversite statüsü kazandırmayı planlıyoruz. HBB’den de sağlayacağımız destek İskenderun Teknik üniversitesi’nin gücüne güç katacaktır” dedi.

 

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

eg webe iletişim