Engellilerin sorunlarına karşı yürüdüler!

Yayım tarihi:  /   Yorum yapılmamış

1016 Mayıs Dünya Engelliler Haftası, Hatay’ın Arsuz ilçesinde büyük bir coşku içerisinde kutlandı.Engelliler “hayatta biz de varız” dedi. Arsuz’a bağlı Karaağaç Akdeniz Özel Eğitim Uygulama Okulu tarafından engellilerin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla bir takım etkinlikler gerçekleştirildi.

Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Arsuz İlce Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez ve Arsuz’daki bazı sivil toplum örgütlerinin de destek verdiği kutlama tam bir şölen havasında geçti. Özel Ikem Koleji bando takımının eşliğinde Arsuz nehir kenarından Kent meydanına kadar yürüyen korteje vatandaşların ilgisi bir hayli yüksek oldu.

Engellerin de bu hayatta var olduklarına dikkat çeken Karaagaç Akdeniz Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Yılmaz Yumuşak, engellilerin zaten zor bir hayat sürdüklerine dikkat çekerken, çevrelerinde bulunan insanların engellilere daha fazla yardımcı olmaları gerektiğine dikkat çekti. Ellerinde balonlar ve pankartlarla yaşadıkları sıkıntıları dile getirmeye çalışan engelli aileleri, bu duruma dikkat cekmek adına elinden gelen her türlü gayreti gösteren okul müdürü Yılmaz Yumuşak’a teşekkür ettiler. Arsuz kent meydanında tamamlanan yürüyüş sonrasında halk oyunları ekibi gösterilerini sundular. Yapılan gösterilerin ardından okul öğrencileri ellerindeki bayrakları gökyüzüne uçurdular.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

eg webe iletişim